Dom » Budownictwo

Partnerstwo Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Proptech Foundation

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju i Transformacji Cyfrowej Sektora Nieruchomości oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego Proptech Foundation podpisały umowę o współpracy.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju i Transformacji Cyfrowej Sektora Nieruchomości oraz Jednostek Samorządu Terytorialnego Proptech Foundation podpisały umowę o współpracy. Organizacje podejmą wspólne inicjatywy na rzecz promowania zrównoważonego budownictwa oraz standardów i dobrych praktyk w budownictwie.


Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Proptech Foundation ma charakter partnerski. Organizacje będą wzajemnie wspierać się w działaniach w obszarze wydarzeń, projektów i inicjatyw dla promowania standardów zrównoważonego budownictwa, w tym cyfrowej transformacji tego sektora w Polsce.

 

- Ogromnie cieszy nas podejmowanie wspólnych działań na rzecz wspierania cyfrowej transformacji branży nieruchomości. Widzimy duży potencjał dla wyzwań związanych z nowoczesnymi technologiami w zrównoważonym budownictwie. Współpraca na rzecz zmian to ważny dziś element działania świadomych organizacji -  podkreśla Alicja Kuczera, Dyrektorka Zarządzająca w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC. 

 

Główną przesłanką partnerstwa było wsparcie dla wprowadzenia efektywnych rozwiązań opartych o nowe technologie i cyfrowe innowacje dla zrównoważonego budownictwa.

Partnerstwo PLGBC i Proptech Foundation obejmować będzie m.in. patronaty nad inicjatywami, współorganizację konferencji, seminariów oraz szkoleń, wymianę ekspertów.

 

-Jestem przekonany, że partnerstwo między PLGBC a Proptech Foundation otwiera nowy, ekscytujący rozdział w dziedzinie zrównoważonego budownictwa i cyfryzacji branży nieruchomości. Łącząc siły tych dwóch organizacji, możemy przyspieszyć transformację cyfrową sektora, wprowadzając innowacyjne i bardziej efektywne rozwiązania. Ta synergia pomiędzy ekologicznymi standardami budowlanymi a nowoczesnymi technologiami ma potencjał do wprowadzenia znaczących zmian, które przyczynią się do lepszej jakości życia w naszych przestrzeniach miejskich. Widzę tę współpracę jako krok ku przyszłości, w której zrównoważone budownictwo i cyfryzacja idą ręka w rękę, zmieniając nie tylko naszą branżę, ale i sposób, w jaki postrzegamy przyszłość naszych miast i budynków – mówi Bartosz Dobrowolski, ekspert ds. transformacji cyfrowej w branży nieruchomości komercyjnych i współzałożyciel Proptech Foundation.

 

O Proptech Foundation

 

Proptech Foundation została założona przez grupę liderów innowacji na rynku nieruchomości w Polsce. Jesteśmy zaangażowani zarówno w budowanie wyjątkowej wartości dla naszych klientów i partnerów, jak i całej branży nieruchomości. Naszym celem jest wspieranie zmian cyfrowych, aby dzięki innowacjom nasze życie, praca, miasta, biznes i środowisko były lepsze. Analizujemy trendy cyfrowe mające największy wpływ na branżę nieruchomości komercyjnych i usprawniamy proces przekształcania spostrzeżeń w wartościowe produkty i usługi. Pomagamy naszym Partnerom przygotować organizacje na zmiany, wspieramy ich w budowaniu innowacyjnej, angażującej pracowników kultury firmy.

 

https://proptechfoundation.pl/

 

 

O Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC

 

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.

 

Organizacja wspiera tworzenie zrównoważonych budynków dla wszystkich poprzez:

        powstrzymanie zmian klimatu oraz adaptację do nowych warunków,

        stosowanie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym,

        podnoszenie poziomu dobrostanu, jakości życia i zdrowia społeczeństwa,

        zwiększanie bioróżnorodności.

 

PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 75 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

 

https://plgbc.org.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dlisicka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »