Gospodarka » Żywność

Paweł Sudoł przewodniczącym Komisji ds. Etyki w Kompanii Piwowarskiej

Paweł Sudoł przewodniczącym Komisji ds. Etyki w Kompanii Piwowarskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Z dniem 1 sierpnia działającą doraźnie w KP Komisję ds. Etyki zastąpiła komisja stała, złożona z osób obdarzonych pełnym zaufaniem, gwarantujących obiektywność wobec innych i ich uczciwe traktowanie.

Zarówno w pracy, jak i poza nią nieustannie dokonujemy wyborów i podejmujemy decyzje. Wiele z nich jest natury etycznej i ma wpływ na życie i działalność gospodarczą innych ludzi. Tylko postępując etycznie, w dobrej wierze, w sposób otwarty i uczciwy, można skutecznie prowadzić działalność komercyjną. Wychodząc z tego założenia, Kompania Piwowarska propaguje etyczne zachowania wśród swoich pracowników i podmiotów współpracujących – służy temu Komisja ds. Etyki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguKomisja ds. Etyki – nowy przewodniczący, nowe zasady

KP chce zapewnić swoim pracownikom odpowiednie narzędzia, które pomogą im poruszać się w tym obszarze. W związku z tym od 1 sierpnia Komisja ds. Etyki – dotychczas funkcjonująca w firmie doraźnie – zmieniła się w komisję stałą, która będzie zajmować się wszystkimi sprawami dotyczącymi etyki, aktywnie promować standardy etyki w KP oraz służyć jako organ konsultacyjno-doradczy dla wszystkich pracowników. Przewodniczącym Komisji ds. Etyki został Paweł Sudoł, który przez wiele lat piastował stanowisko prezesa Kompanii Piwowarskiej.  Ponadto w skład Komisji weszli: Wojciech Moliński, wiceprezes ds. personalnych, Paweł Kwiatkowski, dyrektor ds. korporacyjnych oraz Waldemar Koper, dyrektor ds. prawnych. Bartosz Kruchlik, kierownik ds. SARBOX, będzie wspierał Komisję na stanowisku sekretarza, zaś inne osoby z wyższej kadry kierowniczej mogą zostać powołane do zasiadania w niej, jeśli ich doświadczenie będzie mogło wspomóc pracę tego organu.

Ikona przemysłu browarniczego znów w Kompanii Piwowarskiej

Paweł Sudoł łącznie aż 36 lat pracował dla Kompanii Piwowarskiej i spółek, z których powstała. W roku 1990 został powołany na stanowisko prezesa spółki Lech Browary Wielkopolski SA. Był  także współautorem prywatyzacji browaru w Poznaniu oraz zakończonej sukcesem integracji browarów w Poznaniu i Tychach w jeden podmiot, znany od tego czasu (1999 r.) jako Kompania Piwowarska. Pełnił funkcję prezesa firmy od momentu jej powstania do końca 2010 r., kiedy to przeszedł na emeryturę.

- Cieszymy się, że Paweł Sudoł zgodził się zostać przewodniczącym naszej Komisji ds. Etyki – mówi Paweł Kwiatkowski, dyrektor ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej. – To najbardziej odpowiednia osoba na tym stanowisku – z jednej strony zasłużona i doskonale znająca branżę, z drugiej – spoza firmy, a więc bezstronna i wiarygodna. Z pewnością wniesie ogromny wkład w pracę Komisji.

Etyczne postępowanie w całym łańcuchu dostaw

Kompania Piwowarska dąży do tego, by etycznych zasad postępowania przestrzegali nie tylko pracownicy KP, ale również wszelkie podmioty współpracujące z firmą. W tym celu opracowane zostały Ogólne Warunki Postępowania, które stanowią dopełnienie obowiązującego już Kodeksu Postępowania i Planu reagowania na zgłoszenia przypadków naruszenia zasad etyki. Naruszenie zasad można zgłaszać poprzez specjalną infolinię oraz formularz na stronie korporacyjnej KP, a także wysyłając e-mail lub też osobiście kontaktując się z dowolnym członkiem Komisji ds. Etyki albo przedstawicielem wyższej kadry kierowniczej firmy.

- Zależy nam na tym, by postępowanie etyczne stało się absolutnym priorytetem dla wszystkich pracowników Kompanii Piwowarskiej, zarówno w życiu prywatnym, jak i działalności zawodowej. Stawiamy sobie za cel, by wartości takie jak uczciwość i otwartość, odpowiedzialność, sprawiedliwość oraz wzajemny szacunek i poszanowanie godności stanowiły integralną i ważną część życia wszystkich osób związanych z firmą – podsumowuje Paweł Sudoł.

Do redaktora:

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 r. wyniosła 13,5 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 31,4 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5,6 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.wojciech.mrugalski@kp.sabmiller.com

ul. Szwajcarska 11, 61-285 Poznań

tel. + 48 61 667 7667

tel. kom. + 48 601 91 11 44

fax + 48 61 667 7850

www.kp.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kompania Piwowarska S. A.
http://kp.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »