Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Październikowy weekend w Krakowie!

Październikowy weekend w Krakowie!
Zobacz więcej zdjęć »
Kraków to magiczne miasto, które przyciąga rzeszę turystów z całej Polski i za granicy. Jesienią jest równie piękne jak latem, dlatego warto tam zaglądnąć, choćby tylko na weekend.

Co warto zobaczyć w trakcie tego czasu? Zdecydowanie Wawel oraz Kościół Mariacki, a także wiele niezawyklych kawiarenek, uliczek oraz muzeów.


Podróż po Krakowie warto rozpocząć od zwiedzenia urokliwego rynku. Jego klimat sprawia, że turyści zwalniają na chwilę, siadają w przytulnych kawiarenkach i delektują się regionalnymi przysmakami. Znajdujący się na rynku Kościół Mariacki przypomina historię najazdu Tatarów na miasto oraz zachęca do refleksji. Odnowione w tym roku Sukiennice warto zobaczyć nie tylko ze względu na ich niezwykły charakter, ale również dlatego, że kryją w sobie Galerie Sztuki Polskiej XIX wieku.

To właśnie dzięki otwarciu Nowych Sukiennic w tym roku do Krakowa przybyło wielu turystów. Tą wielką ceremonię poprowadziła dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew, która podkreśliła wagę tego wydarzenia, a także dumę, że jej zespołowi udało się przywrócić Sukiennicom ich dawny blask i uczynić z nich muzeum na miarę XXI w. - mówi właściciel firmy P&J Apartamenty Kraków. - dzięki lokalizacji naszych apartamentów w centrum Krakowa, goście mogli dotrzeć na to wielkie wydarzenie bez większego problemu."

Kraków to nie tylko muzea, to także miejsce, gdzie można spędzić weekend aktywnie, korzystając z nowoczesnych basenów oraz klubów sportowych lub spędzić czas nad zalewem w Kryspinowie, który jesienią również wygląda wyjątkowo. Dzięki temu można połączyć zwiedzanie Krakowa z leniuchowaniem w Kryspinowie. 

Źródło: P&J Apartamenty Kraków, www.apartmentskrakow.eu/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Apartamenty w Krakowie
http://www.apartmentskrakow.eu/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »