Firma » Finanse

Peakside i Partners Group kupują portfel nieruchomości w Europie za 550 mln euro

Peakside i Partners Group kupują portfel nieruchomości w Europie za 550 mln euro
Zobacz więcej zdjęć »
Peakside Capital Advisors i Partners Group połączyły siły, nabywając większościowy udział w portfelu nieruchomości biurowych i logistycznych za kwotę 550 mln euro.

Spółki poinformowały, że 25 obiektów biurowych i 5 logistycznych, wchodzących w skład tzw. portfela Omega, zostały nabyte od Imfarr Beteiligungs i SN Beteiligungen Holding.

Większość aktywów jest zlokalizowana w Niemczech, natomiast pozostałe znajdują się na obszarze metropolitarnym Paryża i w Amsterdamie.

Boris Schran, partner oraz założyciel Peakside Capital Advisors, powiedział: „Portfel Omega monitorowaliśmy od ponad dwóch lat i od początku byliśmy zainteresowani jego akwizycją ze względu na znaczny potencjał zwiększenia wartości tych aktywów. Główny element naszego biznes planu to aktywne działania leasingowe prowadzące do zmniejszenia wskaźnika pustostanów oraz planowane repozycjonowanie wybranych obiektów”.

Lars Kreutzmann, jeden z dyrektorów działu europejskich nieruchomości prywatnych w Partners Group, powiedział: „Głównym atutem nabytego portfela jest położenie nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach, zarówno w dużych jak i mniejszych ośrodkach miejskich. Nasz program inwestycyjny zakłada zwiększenie wartości obiektów poprzez odpowiednie nakłady czasu i kapitału, w celu maksymalizacji korzyści naszych klientów”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


certum odnowienie
odnowienie podpisu elektronicznego certum polega na wydaniu nowego certyfikatu kwalifikowanego okres roku lat lub procedurę

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »