Firma » Biznes

PEKAES NOWYM PARTNEREM WYŻSZEJ SZKOŁY LOGISTYKI

PEKAES NOWYM PARTNEREM WYŻSZEJ SZKOŁY LOGISTYKI
Zobacz więcej zdjęć »
Wyższa Szkoła Logistyki podpisała umowę partnerską z firmą PEKAES, która tym samym dołączyła do elitarnego Klubu Partnera WSL. Klub zrzesza m.in. największe firmy logistyczne w Polsce.

Wspólne zaangażowanie na rzecz poprawy jakości kształcenia w szkołach średnich, prowadzenie praktyk zawodowych, organizacja konkursów, wycieczki do firmy PEKAES – to tylko niektóre z aspektów, które zaważyły na podpisaniu umowy partnerskiej.

Dotychczasowa współpraca firmy PEKAES z WSL dotyczyła głównie projektu „Wielkopolska musi wiedzieć”. Celem projektu jest utworzenie w województwie wielkopolskim platformy komunikacyjnej pomiędzy szkołami prowadzącymi kształcenie w zawodach: technik spedytor i technik logistyk, a rynkiem pracy zgłaszającym potrzeby zatrudniania absolwentów tych specjalności.

Firma PEKAES posiada jednak dużo większe doświadczenie w zakresie współpracy ze szkołami kształcącymi w wyżej wymienionych zawodach. W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie prowadzi praktyki zawodowe, organizuje wycieczki do śremskiego oddziału, uczestniczy w licznych projektach unijnych. Wszystkie te działania prowadzą do realizowania skutecznej polityki społecznej odpowiedzialności (CSR).

- Jesteśmy otwarci na współpracę merytoryczną i partnerstwo w programach praktyk dla uczniów i innych projektach edukacyjnych, w których istotną stroną jest partner biznesowy. Najlepszą metodą dydaktyczną była i jest konfrontacja wiedzy z praktyką. Dla uczniów klas logistycznych współpraca z PEKAES będzie nie tylko atrakcją, ale przede wszystkim możliwością lepszego rozumienia procesów logistycznych, specyfiki tego zawodu – potwierdza Marcin Kochan Dyrektor Oddziału w Śremie.

Firma PEKAES dołączyła do elitarnego Klubu Partnera WSL, który zrzesza największe firmy logistyczne, informatyczne, produkcyjne i handlowe w Polsce. Głównym celem współpracy jest konfrontacja oferty kształcenia z rynkiem. W konsekwencji uczelnia ma możliwość ciągłego dopasowywania zakresu kształcenia do wymogów rynku wypuszczając absolwentów lepiej przygotowanych do pracy. Student odbywający wcześniej praktykę lub staż w firmie – niejednokrotnie w trakcie studiów dostaję propozycję współpracy.

 - Bardzo cieszymy się z nowej umowy partnerskiej. PEKAES dołączył tym samym do grona największych firm logistycznych współpracujących od lat z WSL, dla których istotne jest zaangażowanie na rzecz jakości kształcenia – powiedział Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

PEKAES to operator logistyczny oraz dostawca usług transportowych i spedycyjnych. Oferuję pełen zakres usług logistycznych. Innowacyjne rozwiązania mają na celu obniżenie kosztów w łańcuchu dostaw. Możliwość ukazania studentom nowoczesnego łańcucha dostaw „od kuchni” w firmie PEKAES to możliwość lepszego zrozumienia problematyki wykładanej w salach wykładowych Wyższej Szkoły Logistyki.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wyższa Szkoła Logistyki

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »