Technologie » Telekomunikacja

Pełny obraz zdarzeń podnosi poziom bezpieczeństwa. Monitoring panoramiczny dla sektora transportoweg

Nieodłącznym elementem inwestycji w modernizację infrastruktury kolejowej, tramwajowej, czy autobusowej stała się instalacja i serwis odpowiednich systemów dozoru wizyjnego. Obok kamer 360 stopni monitoring panoramiczny wydaje się tu jednym z bardziej efektywnych rozwiązań.

 

Póki co, żaden  system dozoru wizyjnego nie da stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa, ale są już na rynku rozwiązania znacząco to bezpieczeństwo poprawiające – pod kątem prewencji, ale również skuteczności pracy dochodzeniowo-śledczej. Mowa o kamerach panoramicznych, które umożliwiają szerszą obserwację obszaru za pomocą tylko jednej kamery. Najnowsze kamery z serii P38 (AXIS P3807-PVE) od Axis Communications są w tej kategorii uznawane za jedne z najlepszych.

 

Po pierwsze – szeroka funkcjonalność oparta na jakości. Kamery panoramiczne Axis  to multisensorowe kamery dające pokrycie w zakresie 180° poziomo i 90 ° pionowo, z dużą ostrością szczegółów, dużą gęstością pikseli
(8 MP) i minimalnym zniekształceniem obrazu. Dzięki technologii Lightfinder charakteryzują się wyjątkowo wysoką światłoczułością. Mogą generować kolorowy obraz przy oświetleniu o natężeniu zaledwie 0,18 luksa lub niższym, zaś za sprawą technologii  Forensic WDR kamery P38 umożliwiają dynamiczną zmianę wartości pikseli niedoświetlonych lub prześwietlonych w monitorowanych scenach w takim stopniu, aby zarówno w instalacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych system radził sobie z rejestracją przy każdej amplitudzie kontrastu
i naświetlenia.
Wykorzystując uchwyt AXIS T94V01C Dual Camera Mount, można zamontować dwie kamery sieciowe AXIS P3807-PVE zwrócone do siebie tyłem. W ten sposób zyskasz możliwość oglądania pełnej panoramy 360°.

 

Po drugie – racjonalizacja kosztów. Jedna kamera, ewentualnie dwie (jako połączenie z AXIS T94V01C), może zastąpić kilka urządzeń, zmniejszając koszty związane z instalacją, okablowaniem i oprogramowaniem do zarządzania wideo. Ponadto, na pojedynczy strumień z takiej kamery (pozwalający pracować na pełnym obrazie) wystarczy jedna licencja VMS. Filtrowanie i kompresja danych w ramach technologii Zipstream umożliwia natomiast pełną optymalizację zasobów pamięci masowej pod kątem dostępnej przepustowości.

 

Dlatego właśnie nowe, multisensorowe kamery z serii P38, zapewniając szeroki kąt widzenia i płynne połączenie obrazu z różnych modułów optycznych, wydają się stworzone do monitoringu aktywności i zdarzeń na rozleglejszych obszarach, włączając analizę ruchu osób i pojazdów. Nadają się dobrze do użytku w strefach przystankowych, na stacjach kolejowych, w metrze, w portach lotniczych. Jak twierdzi Karol Dominiczak – Key Account Manager w Axis Communications Polska - Seria P38 to idealne rozwiązanie do zabezpieczania transportu, czy obwodowego dozoru krytycznej infrastruktury około-transportowej, ale sprawdzi się też
w monitoringu budynków użyteczności publicznej, obiektów rządowych, banków, placówek medycznych, na placach, stadionach, kampusach i parkingach
. I dodaje - Prace nad naszymi nowymi rozwiązaniami, także do obserwacji panoramicznej, mają zasadniczy cel: uzyskanie jak najlepszej perspektywy przy zachowaniu precyzji oglądu, bo pełny obraz zdarzeń podnosi poziom bezpieczeństwa.

 

Informacje o Axis Communications

Axis oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, które umożliwiają kształtowanie inteligentniejszego i bezpieczniejszego świata. Jako światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza kierunki rozwoju branży przez nieustanne wprowadzanie nowatorskich produktów sieciowych opartych na otwartych platformach oraz zapewnia klientom wartościowe rozwiązania za pośrednictwem globalnej sieci partnerów. Axis prowadzi długofalową współpracę z partnerami zapewniając im wiedzę oraz przełomowe produkty sieciowe przeznaczone zarówno na istniejące, jak i nowe rynki.  Axis zatrudnia około 2600 dedykowanych pracowników w ponad 50 krajach świata, wspieranych przez sieć ponad  90 000 partnerów. Firma została założona w 1986 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej pod adresem www.axis.com oraz na polskim profilu https://www.facebook.com/AxisCommunicationsPoland.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

primum_pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 1 dzień:
Łukasz Orbitowski na festiwalu Apostrof w Krakowie. 20.05.19, godz.:18, Empik Bonarka
Za 2 dni:
Marek Krajewski na Apostrofie w Krakowie, 21.05.19, g. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »