Firma » Biznes

Pentacomp charytatywnie – makulatura pomoże zwierzętom

Pentacomp charytatywnie – makulatura pomoże zwierzętom
Zobacz więcej zdjęć »
„Makulatura dla zwierząt” – pod taką nazwą odbywa się akcja charytatywna, w którą włączyła się firma Pentacomp. Akcja przeprowadzona w ramach Programu EKOBIURO nic nie kosztuje, a przynosi wiele dobrego.

W firmach większość makulatury jest obecnie wyrzucanych do koszy na śmieci, co oznacza, że jej późniejsze odzyskanie jest trudne, a tony papieru trafiają na wysypiska. Zdaniem Fundacji Viva! przeciętne biuro produkuje w ciągu roku prawie tonę makulatury. To znaczy, że przy kilkudziesięciu miejscach, które przekażą makulaturę rocznie budżet organizacji Viva zasili kilka tysięcy złotych. A każda tona przetworzonej makulatury przeciętnie przekłada się na 17 drzew, które mogą pozostać nieścięte.

 

Na czym polega akcja:

Fundacja Viva! w porozumieniu z firmą Baj-Pros Eko zaprasza do współpracy organizacje, które pozwolą wstawić do swoich siedzib pojemnik na makulaturę. Aby dołączyć do akcji, wystarczy skontaktować się z firmą Baj-Pros Eko, która zajmie się całą logistyką - podpisaniem umowy, wstawieniem pojemnika, odbiorami makulatury itp. Włączenie się do programu „Makulatura dla zwierząt" nie wymaga od darczyńców zbierania makulatury, poświęcenia czasu na zorganizowanie zbiórki, czy opłacaniu transportu makulatury do skupu. Firmy, które przekażą makulaturę mają dodatkowo możliwość zamówienia usługi niszczenia dokumentów. Mogą też zamawiać dostawy taniego papieru do drukarek czy kserokopiarek.

 „Program EKOBIURO to typowa akcja, z której korzystają wszyscy zainteresowani - Fundacja Viva!, która otrzymuje środki na działalność na rzecz zwierząt, my jako firma, która może przeznaczyć wykorzystany papier na pożyteczny cel i przede wszystkim środowisko" - mówi Joanna Szulc-Szpringer z firmy Pentacomp Systemy Informatyczne SA, która w kwietniu dołączyła do akcji. „W zeszłym roku z zebranych środków udało nam się oddać do adopcji ponad tysiąc zwierząt i przeprowadzić wiele innych działań poprawiających ich los. Tegoroczna akcja pozwoli nam zebrać środki na cele statutowe fundacji, m.in. leczenie i opiekę nad zwierzętami oraz działania edukacyjne" - mówi Cezary Wyszyński - prezes fundacji Viva!.


To nie pierwsza tego typu akcja, w którą czynnie włączył się Pentacomp. „W ubiegłym roku, nasza ekipa specjalnie dla warszawskiego oddziału TOZ zebrała kilkadziesiąt produktów potrzebnych w utrzymaniu bezdomnych zwierzaków: koce, ręczniki, obroże, a także produkty higieniczne i lecznicze. W tym roku także chcemy pomóc zwierzętom" - dodaje Joanna Szulc-Szpringer.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kowalka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »