Dom » Budownictwo

Perły Ceramiki UE 2019 – 7 nagród dla marki Opoczno

Perły Ceramiki UE 2019 – 7 nagród dla marki Opoczno
Zobacz więcej zdjęć »
Już po raz 16. zostały przyznane Perły Ceramiki UE dla najlepszych kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku. Marka Opoczno zdobyła aż 6 nagród oraz Wielką Perłę Ceramiki UE z diamentami dla właściciela marki – Cersanit S.A.

Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest od 2004 r. Jego głównym celem jest wyłonienie kolekcji płytek ceramicznych polskich producentów, które wyróżniają się na tle innych oryginalnym wzornictwem, kolorystyką, dekoracjami czy dużym wyborem formatów. Uhonorowane zostają także zespoły zaangażowane w projektowanie oraz wdrażanie i promowanie płytek. Konkurs organizowany jest przez kwartalnik Wokół Płytek Ceramicznych - fachowe czasopismo upowszechniające wiedzę na temat rozwoju branży płytek ceramicznych oraz zasad prawidłowego ich doboru i stosowania.

Nowe kolekcje z nagrodami

W tym roku niewątpliwie prym wiodły nowe kolekcje marki Opoczno. Love You Navy zdobyła aż 3 nagrody: Perłę Ceramiki UE 2019, Perłę Ceramiki Dystrybutorów (kolekcje, które odniosły na rynku największy sukces sprzedażowy) oraz Perłę Ceramiki Projektantów – użytkowników CAD Decor. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, bowiem przyznawana jest przez architektów i projektantów wnętrz. Jak przyznali jurorzy: kolekcja doskonale wpisuje się w aktualne trendy kolorystyczne. Świetny pomysł z wykorzystaniem wzoru chevron zarówno w dekoracjach strukturalnych, jak i mozaikach. Atrakcyjności kolekcji dodaje ładna kolorystyka i ciekawa satynowa powierzchnia.

2 Perły Ceramiki UE 2019 zostały przyznane kolekcji Grey Blanket oraz Arego Touch.

Kolekcja Grey Blanket uznana została jako: bardzo interesująca, piękna kolekcja o wyjątkowej kolorystyce i kamiennej grafice powierzchni. Płytki zachwycają szarością i strukturą gniecionego papieru. Atrakcyjności kolekcji dodaje różne świecenie mikrostruktury na powierzchni płytki w zależności od kąta padania światła.

Kolekcja Arego Touch poza Perłą Ceramiki UE 2019 zdobyła również wyjątkowe dla marki Opoczno - Wyróżnienie Specjalne SARP, wręczone przez Prezesa SARP Bohdana Lisowskiego. Seria ta została opisana przez jury jako: nowatorska, przepiękna, doskonale zaprojektowana kolekcja. Zachwyca mikrostrukturalną, delikatną powierzchnią przypominającą fakturę skóry. Atutem kolekcji jest kolorystyka i niezwykle atrakcyjny dekor. Kolekcja daje możliwości tworzenia różnorodnych aranżacji.

Wielka Perła Ceramiki UE 2019 z Diamentami dla Cersanit

Najważniejsze wyróżnienie, czyli Wielką Perłę Ceramiki UE 2019 z Diamentami otrzymał Cersanit S.A. – właściciel marek Opoczno oraz Cersanit. Nagroda ta przyznawana jest dla producenta, którego kolekcje płytek ceramicznych zdobyły najwięcej nominacji i nagród, a dodatkowo w poprzednich dwóch edycjach konkursu był już zdobywcą Wielkiej Perły Ceramiki UE.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OneMulti

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »