Moda » Obuwie

Pezet & Radzimir Dębski z Reebokiem!

Do pokaźnej listy światowych artystów związanych z klasyczną linią ubrań i obuwia Reebok, dołączyli Pezet i Radzimir Dębski. Stali się oni nie tylko ambasadorami marki, ale i twórcami pierwszego wspólnego hip hopowego utworu, wydanego pod szyldem Reebok Classics Trax.

Rick Ross, Swizz Beatz i Alicia Keys, to światowe gwiazdy  związane z klasyczną linią Reeboka. W Polsce po udanych kolaboracjach z Anną Muchą, Edytą Herbuś czy siostrami Przybysz, marka postawiła na współpracę z charyzmatycznymi mężczyznami polskiej sceny muzycznej: Radzimirem Dębskim –  kompozytorem i producentem, który zyskał w zeszłym roku sławę jako JIMEK, zwycięzcą konkursu na remix Beyonce oraz Pezetem – niepokornym raperem z Warszawy, jednym z najbardziej kontrowersyjnych hip hopowych artystów w Polsce. Obaj artyści znani są zarówno ze swoich muzycznych dokonań, ale też  z niezwykłego wyczucia stylu i wyrazistego wizerunku.

Poznali się przy współpracy nad numerem dla polskiego labelu muzycznego Reebok Classic Trax, który z początkiem listopada wypuści ich pierwszy utwór. Jak sami zaznaczają połączyło ich zamiłowanie do „klasyki” zarówno w muzyce, jej tworzeniu jak i w stylu bycia. Pezeta słuchałem jak byłem jeszcze większym szczylem od niego. Pamiętam jego pierwsze kawałki, płytę „Płomienia”, stąd temat współpracy wydawał się naturalny – mówi JIMEK. Od razu złapaliśmy wspólny lot – podkreśla Pezet. Wiedzieliśmy, że chcemy wrócić do korzeni polskiego hip hopu – dodaje Kapliński. Rezultatem współpracy będzie sięgający inspiracjami do lat ’90 numer „Nie muszę wracać”.

Pezet i Jimek to drugi kolektyw muzyczny nagrywający pod szyldem Reebok Classic Trax. Pierwszym były siostry Przybysz i trio Djskie Hush Hush Pony, którzy w październiku tego roku stworzyli utwór „Creative People” – bezkompromisowy house sięgający korzeniami new soulu znanego z twórczości Sistars.

Sesje zdjęciową dla muzycznego duetu wykonał Łukasz Ziętek, jeden z najlepszych polskich fotografów młodego pokolenia.

O Reebok Classic Trax:

Classic Trax to nowy polski label muzyczny działający przy wsparciu firmy Reebok. Pierwszymi artystami, którzy zostali zaproszeni do kolaboracji w ramach Classic Trax są siostry Przybysz i DJe Hush Hush Pony. Z początkiem listopada premierę będzie miał „Nie muszę wracać” – klasyczny hip hopowy numer nagrany wspólnie przez Pezeta i JIMKA (producent).  Kolejnych wykonawców wytwórni poznamy już niebawem, a wszystkie utwory trafią na wspólną płytę na wiosnę 2013 roku.

Więcej informacji na facebooku Reebok Classics (facebook.com/ReebokClassics). Patronat medialny nad akcją objęli: Czwórka, Mówią na Mieście, Don’t Panic, Muno.pl, Laif, Aktivist, Streeters.pl, CGM.pl, Hiro.

O artystach:

Radzimir Dębski – 25-letni kompozytor, producent muzyki elektronicznej jako JIMEK. Zwycięzca oficjalnego światowego konkursu na remix dla Beyonce. Absolwent Akademii Muzycznej F. Chopina w Warszawie i UCLA (University of California Los Angeles).

Pezet, właściwie Paweł Kapliński – jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie hip hopowej. Głos pokolenia, związany z grupami Płomieniem 81 i Obrońcami Tytułu. Współpracował z takimi uznanymi wykonawcami jak: Tede, Fokus, Sidney Polak, Peja czy Grammatik.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

an_01

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »