Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

PH Matarnia rozda sadzonki za odpady

Do jakiego pojemnika wrzucić karton po mleku? Co zrobić ze starym telewizorem lub pralką? Przy temacie segregacji pojawia się wiele pytań, na które odpowiedzi będzie można uzyskać podczas Eco Eventu w Parku Handlowym Matarnia. 21 kwietnia będzie też możliwa wymiana odpadów na sadzonki.

Eco Event to coroczne wydarzenie dla dorosłych i dla dzieci poświęcone działaniom proekologicznym. W przeddzień Światowego Dnia Ziemi na terenie Parku Handlowego Matarnia powstanie „zielona” strefa, gdzie Stena Recycling zbierze różnego rodzaju odpady – stary sprzęt elektroniczny, makulaturę, opakowania szklane, butelki PET, baterie oraz puszki aluminiowe.

 

– Dzięki zbiórkom i zaangażowaniu społeczeństwa, wspólnie jesteśmy w stanie przetworzyć zużyte produkty i tym samym zatroszczyć się o środowisko – mówi Victoria Żelisławska, Specjalista ds. Komunikacji w Stena Recycling. –Wiosna i Lato to czas wyjazdów do lasów i nad jeziora. Oddając odpady do recyklingu pomagamy chronić te miejsca i przeciwdziałamy zanieczyszczeniom oraz katastrofom ekologicznym. Organizowane zbiórki to również doskonała okazja, aby zrobić domowe porządki, oddać bezpłatnie stare sprzęty elektroniczne oraz inne niepotrzebne rzeczy i pozwolić materiałom zyskać nowe życie.

 

Każdy, kto przyniesie zbędne przedmioty, w zamian otrzyma sadzonki roślin, które przyozdobią balkony czy ogródki. Jeżeli ktoś uzna, że kwiatów ma już za dużo, będzie mógł je przekazać do „banku sadzonek” w celu zasadzenia w ogrodach społecznych.

 

– Liczba zebranych każdego roku odpadów świadczy o tym, że Eco Event i tego typu akcje są potrzebne – mówi Katarzyna Kaczmarek, Marketing Manager Parku Handlowego Matarnia. – Staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego zawsze dbamy o atrakcje towarzyszące, skierowane również do najmłodszych klientów naszego centrum.

 

Warsztaty i strefę dla dzieci przygotuje Trójmiejski Bank Żywności. Odbędzie się wspólne gotowanie po wegańsku „z resztek” czy warsztat kreatywny – produkowanie pomysłów na niemarnowanie. Eco Event poświęcony będzie również edukacji dotyczącej odpadów i nowego systemu segregacji w Gdańsku.

 

Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia (sobota) w godzinach 9.00 – 18.00:

-       zbiórka odpadów na parkingu przy sklepie Media Markt

-       pozostałe eco atrakcje w lokalu naprzeciwko sklepu C&A

 

 

Organizatorami wydarzenia są Park Handlowy Matarnia, IKEA Gdańsk, Stena Recycling oraz Bank Żywności w Trójmieście. Patronem medialny jest trojmiasto.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Park Handlowy Matarnia
http://

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »