Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Philips Lumify – Stetoskop 2.0

Philips Lumify – Stetoskop 2.0
Zobacz więcej zdjęć »
· Polskim lekarzom udostępnione zostało właśnie urządzenie, które ma potencjał zrewolucjonizować każdą wizytę u lekarza podstawowej opieki medycznej oraz specjalisty.

 


·         Philips Lumify to niewielkie, mobilne USG, które jest tam gdzie lekarz i jego pacjent, zarówno w murach placówki medycznej, jak i poza nimi.

·        Urządzenie Philips Lumify można wykorzystać m.in. w badaniach serca, płuc, naczyń krwionośnych, tkanek miękkich, mięśniowych, szkieletowych, woreczka żółciowego.

·         Jakość obrazu uzyskana przez Lumify jest porównywalna z jakością tradycyjnych stacjonarnych USG stosowanych w pracowniach USG.

           

Od czerwca na polskim rynku dostępne jest innowacyjne, ultramobilne urządzenie USG – Philips Lumify. To niezwykle prosty w obsłudze sprzęt, który ma szansę zrewolucjonizować codzienną praktykę medyczną lekarzy, którzy w procesie diagnostycznym oprócz obecnie stosowanego badania osłuchowego i palpacyjnego, będą mogli również wykonać badanie USG.  

                                 

Lumify czyni technologię USG w pełni mobilną. Narzędzie może być wykorzystywane w każdej sytuacji i miejscu, w którym znajduje się osoba potrzebująca badania – począwszy od szpitalnego oddziału ratunkowego, poprzez łóżko pacjenta, miejsce wypadku, skończywszy na boiskach i terenach sportowych. To stetoskop nowej generacji, który może znaleźć zastosowanie we wszystkich specjalnościach medycznych. Umożliwia lekarzom postawienie szybkiej i dokładniejszej diagnozy bez konieczności każdorazowego odsyłania pacjentów po dodatkowe badania USG, a jedynie w sytuacji gdy jest to niezbędne” – twierdzi dr  n. med. Bartosz Migda, wykładowca Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii.

 

Lumify pomoże lekarzom pierwszego kontaktu szybko i realnie ocenić, którzy pacjenci potrzebują dalszych badań obrazowych i konsultacji u specjalisty, a których stan może być monitorowany przez lekarza prowadzącego. Urządzenie z powodzeniem można wykorzystać w badaniach ginekologicznych, położniczych, badaniach serca, płuc, naczyń krwionośnych, tkanek miękkich, mięśniowych, szkieletowych czy woreczka żółciowego – dzięki gamie trzech głowic ultradźwiękowych Lumify.

 

Technologia Lumify wyposażona jest w system archiwizacji obrazów, który umożliwia sprawny przepływ danych pomiędzy lekarzami. Dzięki modelowi „hub and spoke”, obrazy zebrane przez lekarza pierwszego kontaktu, mogą być przechowywane i udostępniane lekarzom innych specjalizacji. Warto podkreślić, że zgromadzone obrazy pozwolą na uzyskanie danych o leczeniu pacjenta, w każdym, nawet najbardziej krytycznym, momencie. Lumify zapewnia bezpieczeństwo przechowywania danych – jest kompatybilny z nowoczesnymi systemami szyfrującymi. Może być z powodzeniem zaadaptowany do wewnętrznych systemów IT w placówce.

 

Philips Lumify, przeszło rygorystyczne testy środowiskowe i wytrzymałościowe, włączywszy testy wstrząsowe, upadkowe, temperaturowe czy na działanie wody. Można na nich polegać w każdym, nawet najmniej sprzyjającym otoczeniu – także w lotniczych środkach transportu ratowniczego.

 

Więcej informacji o Lumify i pełnej gamie rozwiązań USG firmy Philips znajduje się na stronie internetowej www.philips.pl/lumify .

 

Więcej informacji:

 

Anna Zakrzewska

FleishmanHillard

Tel.: +48 601 444 518

E-mail: anna.zakrzewska@fleishmaneurope.com

 

Anna Żur

Communication Manager

Philips CEE

Tel: +48 692 293 441

Email: anna.zur@philips.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

angelescu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »