Firma » Biznes

Piątnica jedną z najlepiej zinformatyzowanych firm sektora FMCG

Piątnica jedną z najlepiej zinformatyzowanych firm sektora FMCG
Zobacz więcej zdjęć »
Miesięcznik Businessman.pl wyróżnił firmę OSM Piątnica w rankingu Teleinfo 100 − najlepiej zinformatyzowanych firm i instytucji w Polsce w 2011 roku.

Wyniki XI edycji raportu „Businessman.pl Teleinfo 100 - informatyka w polskiej gospodarce” opublikowano w specjalnym numerze miesięcznika pod koniec 2011 roku.

Kapituła Businessman.pl Teleinfo 100 wyłoniła laureatów, wśród których znalazły się najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwa oraz instytucje w Polsce w poszczególnych sektorach gospodarki. W gronie najlepiej zinformatyzowanych nie zabrakło OSM w Piątnicy, która  w ostatnich latach intensywnie inwestuje w unikalne rozwiązania technologiczne  i softwarowe modernizując swoje zakłady, dzięki czemu jest jednym z wiodących przedsiębiorstw mleczarskich.

Zadaniem zgłoszonych do konkursu przedsiębiorstw było opisanie trzech najciekawszych projektów IT zrealizowanych w latach 2010-2011. Firmy wskazały zrealizowane przez siebie wdrożenia o największym pozytywnym wpływie na wyniki ekonomiczne, usprawniające komunikację z klientami lub partnerami oraz organizację pracy. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała wyróżnienie w kategorii FMCG, obok firm takich jak Kompania Piwowarska, Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris oraz Philip Morris Polska Distribution. Piątnica została wyróżniona m.in. za kompleksowe wdrożenie, jako jedna  z pierwszych spółdzielni mleczarskich, systemu ERP (Impuls) usprawniającego procesy biznesowe firmy we wszystkich obszarach.  

Kapituła doceniła również wdrożenie przez OSM Piątnica systemu paletyzacji  do automatycznego pakowania towaru na paletach oraz systemu zarządzania magazynem wysokiego składowania. W firmie funkcjonują dwa systemy paletyzujące, a cały proces produkcyjny jest obecnie zautomatyzowany i sterowany komputerowo. Oprogramowanie     do obsługi magazynu wysokiego składowania, działające z wykorzystaniem kodów kreskowych, zostało specjalnie dostosowane do specyfiki działalności OSM Piątnica, co zwiększyło wydajność oraz efektywną kontrolę procesu kompletacji wysyłek. Koordynatorem ds. wdrażania systemów w Piątnicy jest Marcin Bazydło.

„Inwestycje w nowoczesne rozwiązania technologiczne i informatyczne to działania niezbędne, decydujące o konkurencyjności firmy na rynku” – mówi Zbigniew Kalinowski, Prezes OSM Piątnica. – „Wyróżnienie w rankingu Teleinfo 100 oraz miejsce wśród najlepiej zinformatyzowanych firm w 2011 roku to dla nas powód do dumy oraz dowód na to, że podejmowane przez nas działania w celu stałego rozwoju i modernizacji firmy są pozytywnie oceniane przez specjalistów i przynoszą wymierne efekty”.

Raport Businessman.pl uwzględnił ocenę stanu informatyzacji poszczególnych sektorów gospodarki, opinie i spostrzeżenia użytkowników informatyki, a także wypowiedzi ekspertów. Przedsiębiorstwa oceniono w siedmiu kategoriach, takich jak Administracja i służby użyteczności publicznej, Administracja terytorialna, Banki i instytucje finansowe, Budownictwo, Energetyka i Przemysł wydobywczy, FMCG, Małe i średnie przedsiębiorstwa. Badanie prowadzono metodą ankiet i wywiadów pogłębionych z kadrą odpowiadającą za informatyzację przedsiębiorstw.

Więcej informacji na temat firmy OSM Piątnica na stronie www.piatnica.com.pl

Informacje o firmie OSM Piątnica
OSM Piątnica jest jedną z najważniejszych i zarazem najnowocześniejszych mleczarni nie tylko  w kraju, ale i na świecie. Swoją pozycję osiągnęła dzięki dbałości o najwyższą jakość produktów, ich innowacyjność oraz spełnianie oczekiwań szerokiej grupy konsumentów. W 1992 roku OSM Piątnica wprowadziła na rynek Serek Wiejski. Dzisiaj jest liderem w jego sprzedaży, z 50% udziałem w rynku. Mleczarnia była pierwszym polskim producentem Serka Wiejskiego z owocami i z miodem. Jest liderem w segmencie śmietan świeżych (20% rynku) i sera Mascarpone (50% rynku), a także współliderem w kategorii twarogów oraz drugim producentem serków do smarowania – w marce Twój Smak i Twój Smak Puszysty – (15% rynku). W 2011 roku wprowadziła pierwsze na rynku, innowacyjne desery z konfiturą oraz sery twarogowe w plastrach z mascarpone. 20 lat po wprowadzeniu Serka Wiejskiego oferta mleczarni została uzupełniona o świeże Mleko Wiejskie. OSM Piątnica, jako jedna z pierwszych w kraju (2003 r.) wdrożyła system ochrony środowiska zgodny   z normą ISO 14001, będący częścią Zintegrowanego Systemu Zarządzania – pierwszego wśród polskich spółdzielni mleczarskich. Firma była także jedną z niewielu w kraju, które spełniały wymogi Unii Europejskiej jeszcze przed akcesją do UE. Potwierdzeniem najwyższych standardów OSM Piątnica jest także certyfikat IFS (International Food Standard), przyznawany zakładom spełniającym międzynarodowe wymagania w zakresie najwyższej jakości i bezpieczeństwa żywności. OSM Piątnica spełnia je na poziomie wyższym.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »