Firma » Biznes

Piątnica nagrodzona za zwiększenie sprzedaży i nowe rynki zbytu

Piątnica nagrodzona za zwiększenie sprzedaży i nowe rynki zbytu
Zobacz więcej zdjęć »
OSM Piątnica zajęła II miejsce w ogólnopolskim Rankingu Zakładów Mleczarskich dwutygodnika „Agro Trendy”. Pomimo trwającego spowolnienia gospodarczego, spółdzielni udało się osiągnąć 15% wzrost sprzedaży, powiększyć wartość kapitałów własnych oraz pozyskać nowe rynki zbytu.

W VII Rankingu Zakładów Mleczarskich Agro Trendy wzięło udział 18 firm. Przy ich ocenie brane były pod uwagę kryteria ekonomiczne, takie jak przychody netto ze sprzedaży, dynamika przychodów, nakłady inwestycyjne, wartość eksportu oraz liczba zatrudnionych.

Wyniki plebiscytu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 października br. w Warszawie. Została ona poprzedzona konferencją „Konkurencyjność polskiego mleczarstwa w Unii Europejskiej”. Honorowy patronat nad imprezą objął Marek Sawicki, Minister Rozwoju Rolnictwa i Wsi.  

OSM Piątnica została uznana wiceliderem aż w trzech kategoriach Rankingu Zakładów Mleczarskich Agro Trendy. Firma uplasowała się na II pozycji w „Klasyfikacji Generalnej”, tuż za koncernem Danone, zajmując także II miejsca w kategoriach „Lider Efektywności” oraz „Lider Ekspansji”. Eksperci docenili Piątnicę za dynamiczny rozwój, efektywne gospodarowanie zasobami oraz pozyskanie nowych rynków zbytu.

Wysoka pozycja OSM Piątnica w rankingu jest wynikiem prowadzonej od lat polityki firmy nastawionej na najwyższą jakość i naturalność świeżych produktów mleczarskich oraz na rozwój dystrybucji. Mleczarnia, jako jedna z nielicznych polskich spółdzielni, regularnie osiąga bardzo dobre wyniki finansowe, stale przy tym podwyższając ceny skupu mleka. Podczas gdy wiele polskich zakładów mleczarskich redukowało koszty, OSM Piątnica od 11 lat płaci rolnikom najwyższą w kraju cenę za dostarczany surowiec. Dzięki najwyższej  jakości wyrobów i szerokiej dostępności produktów marki Piątnica, firma stale pozyskuje nowych konsumentów i dynamicznie rozwija się na rynku polskim, a w perspektywie rozbudowy zakładu i zwiększenia mocy produkcyjnych, w kolejnych latach planuje ekspansję na rynki europejskie.

Informacje o OSM Piątnica:

OSM Piątnica jest jedną z najważniejszych i zarazem najnowocześniejszych mleczarni, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Swoją pozycję osiągnęła dzięki dbałości o najwyższą jakość produktów, ich innowacyjność oraz spełnianie oczekiwań szerokiej grupy konsumentów. W 1992 roku OSM Piątnica wprowadziła na rynek Serek Wiejski. Dzisiaj jest liderem w jego sprzedaży z prawie 55% udziałem w rynku. Mleczarnia jest prekursorem w produkcji serka wiejskiego z owocami. Jest również liderem w segmencie śmietan świeżych (20% rynku) i sera Mascarpone (50% rynku), a także współliderem w kategorii twarogów oraz drugim producentem serków do smarowania – w marce Twój Smak i Twój Smak Puszysty (15% rynku). OSM Piątnica, jako jedna z pierwszych w kraju ( 2003 r.), wdrożyła system ochrony środowiska zgodny z normą ISO 14001, będący częścią Zintegrowanego Systemu Zarządzania. Firma była także jedną z niewielu w kraju, które spełniały wymogi Unii Europejskiej jeszcze przed akcesją do UE. Potwierdzeniem najwyższych standardów OSM Piątnica jest także certyfikat IFS (International Food Standard), przyznawany zakładom spełniającym międzynarodowe wymagania w zakresie najwyższej jakości i bezpieczeństwa żywności. OSM Piątnicą spełnia te wymagania na poziomie wyższym.

Kontakt dla prasy:

Aleksandra Siedlikowska

Effective Public Relations

tel. (22) 822 07 52

e-mail: asiedlikowska@effectivepr.pl

Beata Tomczyk

OSM Piątnica

tel. (86) 215 64 18

e-mail: beata.tomczyk@piatnica.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »