Dom » Budownictwo

Piec akumulacyjny – ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON – w czym tkwi jego sekret?

Piece akumulacyjne są rozwiązaniem przeznaczonym dla użytkowników, którzy chcą ogrzewać domy czy pomieszczenia biurowe prądem. Specyficzna konstrukcja pieca pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. W jaki sposób?

Sekret pieca akumulacyjnego ETT Plus, seria niska, podobnie jak pozostałych piecy akumulacyjnych oferowanych przez STIEBEL ELTRON tkwi w tym, by ładował się przez pobieranie energii elektrycznej podczas obowiązywania drugiej taryfy, czyli tej tańszej, a oddawał ciepło przez pozostałe godziny
w ciągu doby. Nie musi więc pobierać prądu w czasie obowiązywania droższej taryfy. Piec akumulacyjny ETT Plus jest więc doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy zdecydują się
na rozliczenie z dostawcą prądu w systemie dwutaryfowym, gdyż w określonych godzinach w ciągu doby energia elektryczna jest tańsza i wówczas zapłacą tylko za energię zużytą przez piec w czasie drugiej taryfy.

Budowa i działanie pieca akumulacyjnego ETT Plus, seria niska.

 W celu zapewnienia akumulowania ciepła, piec ma wbudowane okablowane grzałki elektryczne
w metalową obudowę. Wokół nich znajdują się akumulujące ciepło elementy. Wbudowany cichy wentylator (dynamiczne rozładowanie) powoduje cyrkulację powietrza przez wnętrze pieca. Powietrze ogrzewa się i owiewa elementy akumulujące ciepło i następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz przez szczeliny znajdujące się pod spodem obudowy. Konstrukcja zapewnia mieszanie się nagrzanego powietrza z tym chłodniejszym, aby nie było zbyt gorące. Izolacja termiczna wysokiej jakości zwiększa zdolność zatrzymywania ciepła przez piec. Ten egzemplarz jest wyposażony w filtr powietrza, dzięki czemu jest przyjazny środowisku a jego właściciele oddychają czystym powietrzem w pomieszczeniach.

Sposób montażu

Piec akumulacyjny ETT Plus, seria niska jest dedykowany do pomieszczeń, w których przestrzeń pod oknem jest niska. Dzięki niewielkiej wysokości 49 cm, można go zamontować pod nisko umieszczonymi parapetami, zarówno na ścianie na wspornikach, jak i ustawić na podłodze na nóżkach. Ściana musi być odpowiednio stabilna, aby mogła przejąć ciężar urządzenia. Przy montażu należy zachować odpowiednie odległości od ściany, podłogi i innych elementów, aby zapewnić właściwą cyrkulację powietrza. Piece ETT, serii niska występują w dwóch modelach ETT 350 oraz ETT 500 o różnych rozmiarach szerokości (1130 mm i 1480 mm), w dwóch mocach (3,5 kW i 5 kW) i ciężarach zależących od mocy (bez cegieł 55 kg i 71 kg a z cegłami odpowiednio 195 kg i 267 kg). Urządzenie powinien podłączyć elektryk ze stosownymi uprawnieniami.

Sterowanie pracą

Piec akumulacyjny ETT Plus, seria niska posiada zintegrowany elektroniczny regulator ładowania (ustawia się nim stopień naładowania) i regulator temperatury pomieszczenia
na panelu obsługowym LCD z blokadą przed niezamierzoną ingerencją
w ustawienia. Regulacja temperatury jest możliwa w zakresie 5 – 30 stopni Celsjusza. Tygodniowy regulator temperatury pomieszczenia posiada dwa wstępnie zaprogramowane tryby pracy i jeden tryb
do zaprogramowania indywidualnego
. Piec posiada funkcję start adaptacyjny jako funkcję uczenia się w trybie programowania czasowego oraz zapewnienia temperatury komfortu. Możliwe jest oddzielne ustawienie trybów pracy (stopni rozładowania): komfortowej i obniżenie nocne za pomocą termostatu. W tym modelu pieca można zredukować moc przyłączeniową do 91,6/83,3 lub 75 procent poprzez zmianę elektrycznego okablowania na listwie. Można także podłączyć dodatkową grzałkę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Główne zalety

Ogrzewanie elektryczne piecem akumulacyjnym ETT Plus, seria niska jest rozwiązaniem szytym na miarę, ekonomicznym i ergonomicznym dla konkretnej grupy użytkowników dzięki rozmiarom
i budowie (cichy wentylator) umożliwiającej podłączenie do drugiej taryfy. Pozwala obniżyć koszty inwestycyjne i eksploatacyjne do minimum, gdyż nie wymaga skomplikowanych instalacji a ponadto jest łatwe i tanie w montażu. Piece akumulacyjne ETT Plus są również ekologiczne, gdyż nie zanieczyszczają środowiska (mają wbudowany filtr powietrza).

Warto skorzystać z oferty marki STIEBEL ELTRON, która gwarantuje piece akumulacyjne najlepszej jakości z dbałością o szczegóły - bezpieczeństwo i nowoczesny design.

Więcej na: www.stiebel-eltron.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »