Dom » Budownictwo

Pięć pomysłów na aranżację łazienki w biurowcu

Pięć pomysłów na aranżację łazienki w biurowcu
Zobacz więcej zdjęć »
Reprezentacyjny wygląd siedziby przedsiębiorstwa ma ogromne znaczenie dla stworzenia pozytywnego wizerunku firmy w oczach kontrahentów i klientów. W dobie zuniformizowanych biur stworzenie ciekawego i funkcjonalnego projektu wnętrza instytucjonalnego okazuje

Aranżacja ergonomicznej przestrzeni łazienkowej w biurze, której wygląd jest spójny z charakterem firmy wymaga sporej wprawy w projektowaniu, wyczucia stylu oraz znajomości najlepszych dostępnych na rynku urządzeń sanitarnych. Powinna ona nie tylko spełniać najwyższe standardy pod względem funkcjonalnym, lecz także przykuwać wzrok ciekawym designem. Wówczas pracownicy, kontrahenci oraz klienci przedsiębiorstwa będą czuli się w niej swobodnie i komfortowo. Przy okazji inicjatywy „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” poznaliśmy wiele intrygujących pomysłów na aranżację nieszablonowej przestrzeni łazienkowej zgodnej z duchem czasu i przełamującej ponadto stereotypowe myślenie o projektowaniu tego typu wnętrz. Oto pięć najlepszych projektów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Minimalistyczna elegancja

 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje projekt Małgorzaty Barnat i Andrzeja Chmury. – Myślą przewodnią w projektowaniu łazienki „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” było stworzenie wyrazistego wnętrza przy użyciu minimum środków formalnych – tłumaczy Andrzej Chmura. Ów minimalizm formy prezentuje się znakomicie – wnętrze jawi się jako przestronne i eleganckie. Charakterystyczne dla tej pracy jest użycie pastelowej barwy na jednej ze ścian, która, co innowacyjne, tworzy niemalże monolit wraz z wkomponowanymi w nią drzwiami, pokrytymi tym samym kolorem. – Pozostała część wnętrza została utrzymana w białej kolorystyce, aby optycznie je powiększyć i nadać mu czystego charakteru – dodaje Małgorzata Barnat. Szlachetność pomieszczenia sanitarnego projektanci podkreślili poprzez dobór sprzętów sanitarnych spójnych z jego charakterem. – Umywalki nablatowe URBI oraz minimalistyczne baterie jednouchwytowe wyeksponowaliśmy na blatach wykończonych polerowanym marmurem. W kabinach sanitarnych wykorzystaliśmy zaś miski podwieszane WC GAP Rimless. Natomiast oświetlenie wnętrza zaprojektowaliśmy w oparciu o dyskretny system lamp LED – opowiada Andrzej Chmura.

 

Czarno-biała geometria

 

Pozostając przy stylistyce minimalizmu, niezwykle interesująca okazała się również przemyślana co do każdego detalu aranżacja autorstwa Anny Golasowskiej i Anny Skrzydlewskiej. – Projektując łazienkę „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” skupiłyśmy się na zbudowaniu odpowiedniego nastroju wnętrza. W pomieszczeniu o małej powierzchni najmocniej działają najprostsze środki wyrazu. Dlatego zdecydowałyśmy się na zawsze efektowny kontrast czerni i bieli w połączeniu z prostotą formy dobranej ceramiki, co nadało wnętrzu ponadczasowego charakteru – tłumaczy Anna Golasowska. W zamierzeniu projektantek łazienka nie tylko ma pełnić funkcję zaspokajania potrzeb higieny użytkownika, lecz także pozwalać oderwać się na moment od świata zewnętrznego czy wyciszać zmysły. – Monochromatyczna kolorystyka wizualnie porządkuje i uspokaja wnętrze. Proste, białe, geometryczne wzornictwo ceramiki z kolekcji Roca ELEMENT wyeksponowałyśmy na czarnym tle. W połączeniu z baterią z serii LOFT o mocno industrialnym charakterze wnętrze zyskało surowy i minimalistyczny wyraz – dodaje Anna Skrzydlewska. Dopełnieniem stylizacji jest duże lustro, które zostało umieszczone nad umywalkami na całej szerokości ściany, co optycznie powiększa metraż. Natomiast delikatne oświetlenie nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat.

 

Zmechanizowany świat

 

Zupełnie inny pomysł na aranżację przestrzeni łazienkowej zaprezentowała Ewa Klimkiewicz, odmieniając ją całkowicie niczym za przesunięciem wstecz wskazówki zegara czasu. – Inspiracją do projektu były wiekowe łodzie podwodne oraz styl steampunk. Dlatego w swoim projekcie wykorzystałam miedziane rury i zawory, które kojarzą się ze starymi maszynami – tłumaczy Ewa Klimkiewicz. Steampunk to obecnie dość niszowy nurt w kulturze, w którym dominantą są wpływy surrealizmu, science fiction oraz epoki wiktoriańskiej – nazywanej wiekiem pary. Stylistyka projektu została zatem oparta o różne mechanizmy kojarzone z rewolucją przemysłową. Łazienka utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, królują tu odcienie chromowanej szarości i miedzianego brązu. W celu optycznego powiększenia przestrzeni sufit oraz część ścian zdobią polerowane miedziane płytki. Na pozostałych zaś została umieszczona mozaika z drobnych kafli ceramicznych przypominających kształtem rybią łuskę, dzięki tej chropowatej strukturze pomieszczenie staje się wielowymiarowe. – Ponadto łazienka została przystosowane do osób niepełnosprawnych, między innymi poprzez wykorzystanie odpowiednich urządzeń sanitarnych z serii Dostępna Łazienka firmy Roca – dodaje.

 

Urok wielkiego miasta

 

Ciekawą koncepcję aranżacyjną w stylu wielkiej metropolii przedstawił z kolei Łukasz Prokopowicz. – Inspiracją do zaprojektowania łazienek była znakomita graficzna seria umywalek URBAN firmy ROCA. Czarno-biała kolorystyka minimalistycznej ceramiki i proste formy baterii znakomicie wpisały się w ideę projektu łazienkowego, który został pomyślany w konwencji czarno-białego filmu, co wyróżnia go na tle kolorowych pomieszczeń biur – tłumaczy Łukasz Prokopowicz. Charakter wielkiego miasta podkreśla ponadto wielka grafika za szkłem ukazująca Nowy York nocą odbijający się w wodzie, co nawiązuje świetnie do stylu ceramiki. Podłogi i ściany zostały pokryte zaś płytkami w odcieniach szarości. Wystrój ocieplają drewniane blaty i meble. – Pozostałe produkty zastosowane w projekcie były wybierane pod kątem minimalistycznych form i prostoty: miska WC i pisuar z serii Hall oraz wynikające z technologii montażu tych produktów stelaże podtynkowe Duplo, przyciski dwufunkcyjne PL2 czy uchwyty Hotel’s 2.0 – dodaje. Biuro na wodzie to projekt niezwykle uniwersalny, dlatego autor tej kompozycji zaprojektował łazienki tak, aby mogły być wykorzystane w dowolnym zestawie pomieszczeń, zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i prywatnych.

 

Krystaliczna harmonia

 

Alicja Mej postawiła z kolei na efektowny wodny design. – Do stworzenia projektu łazienki do wnętrza biura na wodzie zainspirował mnie przede wszystkim motyw wody. Dlatego zastosowałam w nim miękkie linie, które przenikają się wzajemnie i delikatnie ze sobą splatają. Zastosowane wyposażenie wnosi również do pomieszczeń lekkość oraz delikatność, a także niezmiernie ważną cechę wody, czyli płynność – tłumaczy Alicja Mej. Uwagę przyciąga skomplikowana konstrukcja sufitu podwieszanego w dwóch przeplatających się odcieniach koloru morskiego. Spod obłych kształtów miejscami prześwituje delikatne światło. – Chciałam, aby wyposażenie komponowało się idealnie z wnętrzem – tak jakby zostało zaprojektowane specjalnie dla tego właśnie projektu. Pomogły mi w tym umywalka nablatowa ELLIPSE oraz miska podwieszana DAMA N Compacto firmy Roca o eleganckich i oryginalnych kształtach. Poprzez swoją obłość i lekkość świetnie wkomponowały się w całą aranżację – dodaje. Motyw morskich fal spaja graficznie wszystkie elementy projektu. Dominantą kolorystyczną jest natomiast biel w połączeniu z kolorem morskim, co daje wrażenie wizualnego ładu, delikatności oraz niebywałej lekkości.

 

Chociaż przestrzeń łazienkowa nie stanowi miejsca pracy w biurze, to jest ważnym, a wręcz niezbędnym elementem w jego planie. Dlatego powinna być równie reprezentacyjna jak chociażby część konferencyjna. Stworzenie nieszablonowej przestrzeni sanitarnej wydaje się wprawdzie niełatwym zadaniem, czy słusznie? Projekty zgłoszone do konkursu na wnętrze „BARGEWORK – BIURO NA WODZIE” udowadniają, że aranżacja łazienki spod uzdolnionej ręki projektanta może stać się niemalże dziełem sztuki, który zachwyca, inspiruje i nadaje nowy tor myśleniu o projektowaniu tego typu pomieszczeń funkcjonalnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o firmie ROCA

ROCA oferuje produkty wyposażenia łazienki, kładąc nacisk na ich design i funkcjonalność. W ofercie firmy znajdują się kompleksowe wyposażenie przestrzeni łazienkowej – ceramika, baterie, stelaże podtynkowe i przyciski, wanny, meble łazienkowe oraz dodatki, i płytki ceramiczne. Firma zatrudnia 21 100 pracowników, posiada 78 zakładów produkcyjnych i jest obecna w ponad 135 krajach na całym świecie. ROCA jest światowym liderem w swojej branży. Grupa z hiszpańskim kapitałem dominuje nie tylko na rynkach Europy, lecz także Ameryki Łacińskiej, w Indiach i Rosji. Z sukcesem działa też w Chinach, na Bliskim Wschodzie oraz wielu krajach Azji i Afryce. 


Grupa ROCA to łącznie ponad siedemdziesiąt marek z branży wyposażenia łazienek na całym świecie. W Polsce należą do niej: Roca, Laufen oraz POOLSPA.

www.roca.pl

www.laufen.pl

www.poolspa.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »