Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Pięć sposobów na żylaki

Pięć sposobów na żylaki
Zobacz więcej zdjęć »
Czy wiesz, że już 51% kobiet i 38% mężczyzn w Polsce ma problemy z niewydolnością działania zastawek żylnych? Jest to poważny problem społeczny w XXI wieku i dotyczy znacznej liczby osób czynnych zawodowo. Podpowiadamy sposoby na profilaktykę i leczenie żylaków.

Sposób nr 1 – unikanie
Żylakom sprzyjają nadciśnienie, nadwaga, palenie papierosów i gorące kąpiele, czynniki genetyczne, praca w pozycji stojącej lub siedzącej, noszenie butów na wysokich obcasach. O ile na czynniki genetyczne nie mamy wpływu, o tyle z pozostałymi możemy coś zrobić – schudnąć, rzucić palenie, unikać pantofli na wysokich obcasach, itd.

Sposób nr 2 – nogi w górę
Wykorzystuj każdą okazję, by trzymać nogi wyżej. Czy przy oglądaniu telewizji, czy w nocy – zadbaj o takie ułożenie nóg, by krew mogła łatwiej odpłynąć w stronę serca. Jeśli wykonujesz pracę siedzącą i masz taką możliwość – postaw pod biurkiem podnóżek. A jeśli twoich nóg nie widać – ustaw tam porządne pudło, by móc trzymać nogi wygodnie wyciągnięte.

Sposób nr 3 – aktywność fizyczna
Ćwicz regularnie – minimum trzy razy w tygodniu po trzydzieści minut. Idealne ćwiczenia dla osób z żylakami to na przykład nordic walking, rekreacyjna jazda na rowerze, pływanie, a nawet zwykłe spacery. Jeśli pogoda nie sprzyja, w domu warto robić „rowerek” – to rytmiczne ćwiczenie nie przeciąża stawów, mogą je więc wykonywać osoby w każdym wieku. 

Sposób nr 4 – domowe sposoby
Jeśli masz w swojej spiżarce czosnek i ocet jabłkowy, możesz wypróbować domowe sposoby naszych babć. Rozgnieciony czosnek wymieszaj z miodem, sokiem z cytryny i oliwą z oliwek, a następnie otrzymaną papkę nakładaj na zmienione miejsce na co najmniej kilkanaście minut. Octem jabłkowym dobrze jest regularnie masować nogi – dzięki zawartości kwasu mlekowego, witamin A, E, C i B poprawia stan naczyń krwionośnych i obkurcza je.

Sposób nr 5 – diosmina 
Najlepiej zmikronizowana – bo przyswaja się jej około 70% tego, co jest w tabletce. Diosmina zaliczana jest do grupy związków flawonowych. Diosmina wykazuje działanie ochronne na naczynia żylne. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń żylnych, działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych. Zwiększa przepływ limfy w układzie chłonnym. Diosminę zmikronizowaną w dużej dawce 1000 mg znajdziesz między innymi w leku Aflavic Max, który jest dostępny bez recepty. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »