Kultura, sztuka » Kultura

Pięć wymiarów kina w Gliwicach

Pięć wymiarów kina w Gliwicach
Zobacz więcej zdjęć »
Do piątku 30 października w Europie Centralnej można odkrywać tajemnice kina 5D. Z kolei w sobotę na najmłodszych czeka kolejna edycja popularnego mini disco

W specjalnym sali projekcyjnej, oprócz tradycyjnych emocji, będzie można cieszyć się trójwymiarowym obrazem, przestrzenną muzyką i ruchomymi fotelami. Na widzów czekają także liczne efekty specjalne – wśród nich powiew wiatru, błysk światła, dym, czy rozpylanie wody, a nawet odczuwalny na nogach efekt myszy oraz liczne zapachy związane z fabułą filmu.  W ramach akcji „bilety za paragon” można zobaczyć trzy filmy. Pierwszym z nich jest „Zemsta Królika 5D”. To bajka dla dzieci, która opowiada o przygodach królika i jego trzech zwierzęcych nieprzyjaciół, rozśmieszając nawet najbardziej poważnych widzów. Dla miłośników emocji i podróży w przestrzeni przygotowano produkcję „Tajemnicze podziemie”. To filmowa opowieść przypominająca przejażdżkę po wnętrzu opuszczonej kopalni kryształów. Kinowe spotkanie stanowi niezwykłą przygodę z dawno zapomnianym przez ludzi miejscem. Tysiące metrów pod powierzchnią ziemi, w krainie mrocznej otchłani, można przeżyć niezwykłą przygodę nie tylko z historią. Dla posiadaczy mocnych nerwów przygotowano także horror „Asylum 5D”. Jego akcja dzieje się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Emocji dostarczają mroczny klimat, tajemnica odwiedzonego miejsca i zaskakująco prowadzona fabuła. Podczas seansu warto uważać na efekty specjalne - karaluchy, latające krzesła i… sufit, spadający na głowę.

- W ciągu godziny zegarowej odbywają się 4 seanse - mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor marketingu Europy Centralnej. - Sala kinowa składa się z 16 miejsc.  Do kina 5D, znajdującego się na parkingu Europy Centralnej, zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00-21:00, a w niedzielę do godziny 20:00. Bilety można zdobyć za paragon, pochodzący od najemcy Europy Centralnej. Za 50 złotych i ich wielokrotność będzie można otrzymać maksymalnie dwa bilety. Z atrakcji kina można korzystać do 30 października w ramach odbywającego się przez cały miesiąc Festiwalu Nowych Technologii w Europie Centralnej.

W sobotę 31 października Europa Centralna zaprasza na kolejną dyskotekę dla najmłodszych. Dzieci pod opieką doświadczonych animatorów będą mogły spędzić bezpłatnie czas przy dźwiękach największych przebojów oraz gier i zabaw przygotowanych z myślą o nich. Mini disco startuje o godz. 17:00 na piętrze restauracyjnym (+1). 1 listopada, w Dniu Wszystkich Świętych, Centrum Handlowe Europa Centralna jest nieczynne. W najbliższą niedzielę będzie można skorzystać wyłącznie z oferty restauracji Mc Drive (przy wjeździe na teren parku handlowego).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »