Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Piękna skóra latem

Piękna skóra latem
Zobacz więcej zdjęć »
Lato tuż, tuż. Wielu z nas, wprost już nie może doczekać się urlopu, słońca, plaży i wody. Wreszcie będziemy mogli naładować nasze baterie słoneczne. Korzystajmy ze słońca ile się tylko da, ale zawsze dbajmy o odpowiednią ochronę dla naszej skóry.

Pamiętajmy, że poza piękną opalenizną, słońce ma bardzo silny wpływ na naszą skórę i w nadmiarze może okazać się dla nas szkodliwe.

Dlaczego opalenizna może być niebezpieczna?

Dla niezabezpieczonej skóry promieniowanie słoneczne jest szkodliwe, a opalenizna jest, tak naprawdę, jej reakcją obronną. Skóra bez dodatkowej ochrony, nie jest w stanie sama sobie poradzić ze szkodliwymi promieniami i najczęściej zbyt długie przebywanie na słońcu prowadzi do poparzeń. Niestosowanie odpowiedniej ochrony oraz zbyt długa ekspozycja skóry na słońce może nieść za sobą bardzo niebezpieczne, długofalowe skutki. Można temu jednak zaradzić. Zawsze przed wyjściem na słońce powinniśmy stosować krem z filtrem chroniącym przed promieniowaniem UVA i UVB.

Jak dobrać odpowiedni filtry?

Skrót na kremie SPF oznacza zabezpieczenie przed promieniami UVB, zaś liczba obok informuje nas o wartości filtra. Jeśli krem posiada filtr SPF 20, to podana liczba oznacza ile razy możemy dłużej bezpiecznie przebywać na słońcu po posmarowaniu się danym kosmetykiem, w porównaniu z czasem przebywania bez ochrony (np. w tym przypadku skóra ulegnie 20 razy wolniej poparzeniu, jeżeli taki kosmetyk zostanie zastosowany). Jak możemy się domyślać, wartość ta jest przybliżona i zawsze powinniśmy dobierać krem odpowiedni dla swojej karnacji. Im jaśniejsza karnacja, tym filtr powinien być wyższy. Wybierając odpowiedni krem, szczególnie powinniśmy zadbać o skórę naszej twarzy, która jest bardzo delikatna i szybko się starzeje. To ona w szczególności jest narażona na negatywne skutki opalania. Tutaj powinniśmy stosować krem o najwyższym filtrze.

Zalety opalania

Przebywanie na słońcu ma również wiele zalet. Promienie słoneczne nie tylko nadają naszej skórze piękny brązowy odcień oraz poprawiają nasze samopoczucie, ale również bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Pod wpływem odpowiedniej dawki promieniowania słonecznego w skórze powstaje witamina D. Ocenia się, że prawie 90% potrzebnej dla organizmu ilości tej witaminy pochodzi z biosyntezy, a tylko w niewielkim stopniu wspomagane jest to przez źródła pokarmowe. Niedobór witaminy D, może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, oraz prowadzić do chorób typu cukrzyca lub nawet nowotworów.

Źródło: FancyStore, FancyGroup, fancystore.pl "baner summer"Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FancyStore

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »