Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Pielęgnacja ust po makijażu permanentnym

Pielęgnacja ust po makijażu permanentnym
Zobacz więcej zdjęć »
Zastanawiasz się nad wykonaniem makijażu permanentnego lub właśnie go wykonałaś? Przeczytaj, na co zwrócić uwagę po zabiegu.

Zabieg makijażu permanentnego jest coraz bardziej powszechny. Nie budzi już kontrowersji ani zdziwienia. Mimo to, stanowi pewną ingerencję w ciało klienta, w związku z czym wymaga opieki nad obszarem poddawanym zabiegowi. Szczególnie ważne jest to zwłaszcza w przypadku makijażu permanentnego ust.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu
Po wykonaniu makijażu permanentnego na obszarze ust, można odczuwać pewien zupełnie naturalny dyskomfort. Związany jest on zarówno z opuchlizną, jak i lekkim bólem na kilka godzin po wykonania zabiegu. Po pewnym czasie może pojawić się także uczucie pieczenia, ściągnięcia ust i swędzenia. W takim przypadku najważniejszą zasadą jest przede wszystkim stronienie od dotykania ust. Nie drap ich, nie pocieraj, najlepiej nie miej z nimi zbyt dużego kontaktu. Na ustach poddanych zabiegowi makijażu permanentnego znajduje się bardzo wiele małych ukłuć, którymi wprowadzony został barwnik. Stanowi to z tego względu nie tylko bardzo wrażliwy obszar ciała, ale także łatwą drogę do przedostania się drobnoustrojów. Szczególnie uważać należy tu na wirusa opryszczki. Linergistki bardzo często zalecają swoim klientkom, aby na kilka dni po zabiegu zażywały leki przeciwwirusowe, które uchronią przed możliwym zarażeniem.

Warto pamiętać o tym, że po wykonaniu makijażu permanentnego, nie powinno się wykonywać okładów. Zamiast tego bardzo ważnym jest używanie maści ułatwiających gojenie się. Bardzo często produkowane są one przez firmy zajmujące się makijażem permanentnym profesjonalnie. Nawilżanie ust jest bardzo ważne zarówno przed, jak i na długi czas po zabiegu.

Do ważnych zasad higieny, do których należy się bezwzględnie stosować po wykonaniu makijażu permanentnego ust, jest dezynfekcja obszaru poddanego zabiegowi kilka razy dziennie, szczególnie po posiłkach. Zapobiega to powstaniu zakażenia w obszarze ust, które są stale narażone na kontakt z zanieczyszczeniami (np. znajdującymi się w jedzeniu).

Pielęgnacja ust po tym zabiegu opiera się również na unikaniu czynników, które mogą szkodliwie wpłynąć na stan obszaru zabiegowego. Należy więc unikać opalania, sauny, basenów oraz większego wysiłku na określony przez linergistkę czas. Na przynajmniej 2 tygodnie po zabiegu nie powinny być wykonywane także peelingi i makijaż okolic ust.

W przypadku zabiegów, które wymagają nieco większego naruszenia skóry w czasie ich przebiegów, zapobieganie dalszym podrażnieniom i innym możliwym powikłaniom, jest niezmiernie ważne. Stosowanie się do zaleceń osoby wykonującej zabieg pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu, w połączeniu z brakiem uszczerbku na zdrowiu.

Porad udziełała kosmetolog i linergistka z Salonu Kosmetycznego Olender Beauty Spot w Radomiu. Więcej szczegółów na stronie gabinetu Makijaż permanentny RadomRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Olender Beauty Spot Salon Kosmetyczny Radom
http://www.olender-beauty-spot.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »