Technologie » Komputery

Pierwsza europejska wystawa japońskiego kolektywu HYSLOM

Pierwsza europejska wystawa  japońskiego kolektywu HYSLOM
Zobacz więcej zdjęć »
7 grudnia 2019 do 8 marca 2020 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa https://u-jazdowski.pl/program/wystawy/hyslom

ITTE KAETTE. TAM I Z POWROTEM  to instalacja, która powstała w związku z doświadczeniami
z podróży z kamieniem będącym sercem wystawy. Towarzyszy on artystom przemieszczającym się
po Europie. W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski można zobaczyć prace,
które powstają od 2015 r. w podróży pomiędzy Polską i Japonią i są tworzone na zamówienie Centrum,
a także takie, które powstały wcześniej. Jest to pierwsza, europejska, solowa wystawa japońskiego kolektywu HYSLOM: Fuminori Hoshino, Itaru Kato, Yuu Yoshida i przyjaciele – wschodzącej gwiazdy japońskiej sztuki. Wystawa jest zbudowana w pięciu salach na parterze oraz na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego. Odwiedzający mogą obejrzeć film dokumentujący podróż kolektywu HYSLOM w specjalnie przygotowanej sali projekcyjnej.

 

Wystawę ITTE KAETTE. TAM I Z POWROTEM  tworzy sześć wielkoformatowych instalacji. Drewniana konstrukcja w Sali Marmurowej ma przypominać górę pod Osaką. To w okresie obcowania z tą górą – około 10 lat temu artyści stali się HYSLOMEM. Wejście i zejście z drewnianej konstrukcji pomaga zgłębić historię góry i podróży kamienia. Historię, która jest opowiadana przez wytworzone i znalezione w podróży obiekty.

 

Instalacja wideo powstała dzięki wykorzystaniu laserowego projektora Sony VPL-FHZ75L.
W pomalowanym na czarno pomieszczeniu wyświetlany jest obraz, który ma w podstawie 6 metrów. Wrażenie robi znakomita jakość wyświetlanych treści. W ciągu 28-minutowej projekcji widzimy ludzkie ciało w ruchu, portrety napotkanych osób, z kadrami wody i hałd piasku oraz gołębi w locie. Film obrazuje podróż z kamieniem.  Ważny w tej instalacji jest dźwięk. Głośniki Dynaudio Excite X44 emitują rytm oddechów, wysiłku i starć z materią, a także odgłosy zabawy.

 

Na odwiedzających czeka też instalacja z piasku, gołębnik i rzeźba z kartonowych pudeł, która wypełnia jedną z sal. Umieszczony w niej profesjonalny monitor Sony Bravia B2B wyświetla ujęcie Wisły, które upamiętnia wspomnienie z podróży, a tunel z kartonów, przez który możemy je oglądać jest tunelem pamięci prowadzącym do tego wspomnienia. Z wiślanej gliny powstały figurki, które również znalazły się wśród eksponatów prezentowanych na wystawie. Na drugim monitorze prezentowany jest film, który dokumentuje działania kolektywu na górze w Osace.

 

Wystawa ITTE KAETTE. TAM I Z POWROTEM HYSLOM: Fuminori Hoshino, Itaru Kato, Yuu Yoshida i przyjaciele trwa od 7 grudnia 2019 do 8 marca 2020 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa.

 

Informacja o Sony Corporation

Sony Corporation to firma twórczej rozrywki opartej na solidnych fundamentach technologicznych. Działając na rynku gier, serwisów sieciowych, muzyki, filmów, elektroniki, urządzeń półprzewodnikowych i usług finansowych, Sony stawia sobie za cel wypełnianie świata emocjami dzięki potencjałowi kreatywności i technologii.

 

Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.sony.net/

 

Informacja o Sony Professional Solutions

Sony Professional Solutions jest częścią Sony Corporation. Jego powołaniem jest pomaganie profesjonalistom w urzeczywistnianiu ich wizji poprzez uwalnianie olbrzymiej energii drzemiącej w obrazie. Firma Sony znakomicie łączy innowacyjne technologie z dogłębną znajomością branży. Współpracuje z podmiotami z różnych sektorów, między innymi mediów i produkcji studyjnej, sportu, służby zdrowia, biznesu, edukacji i kina, aby dostarczać swoim klientom  najlepsze na rynku rozwiązania będące stymulacją do zmian. Dzięki przeszło 40-letniemu doświadczeniu oraz współpracy z zaufanymi i uznanymi partnerami technologicznymi Sony oferuje bogaty wachlarz kompetencji, produktów i usług, które stanowią prawdziwą wartość dla firm oraz źródło informacji, wiedzy i inspiracji dla klientów.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INDALO

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »