Firma » Biznes

Pierwsza w Polsce Konferencja Wellbeingowa już niedługo we Wrocławiu

Pierwsza w Polsce Konferencja Wellbeingowa już niedługo we Wrocławiu
Zobacz więcej zdjęć »
Czym jest wellbeing – o tym większość już wie, a przynajmniej zna jego założenia. Jednak 27. września każdy HR’owiec rekrutujący do branży IT będzie mógł dowiedzieć się znacznie więcej na pierwszej na Dolnym Śląsku Konferencji Wellbeingowej.

O wellbeingu mówi się coraz więcej i coraz głośniej. Pracodawcy są już świadomi faktu, że jest to skuteczna metoda na przyciągnięcie i utrzymanie najlepszych pracowników. To szczególnie ważne w branży IT, która rozwija się bardzo prężnie i w której rekrutacja prowadzona jest nieustannie. Specjaliści ds. HR doskonale znają trudności jakie stwarza ten stan rzeczy i świetnie zdają sobie sprawę z tego, jak wellbeing go zmienia. Mimo zielonego światła na działania w duchu tej filozofii nie podejmują właściwych działań. Dlaczego? Nie wiedzą jak.

Wellbeing jest stosunkowo nową dziedziną, którą warto popularyzować i edukować w jej zakresie. Temu właśnie ma służyć konferencja IT WELLBEING BRUNCH, która odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Wydarzenie zaplanowano na ostatnie dni września, a obejmować będzie merytoryczne prelekcje ekspertów, wystąpienia gości specjalnych, networking specjalistów HR i EB oraz wspólną debatę o jakości wellbeingu w branży IT w Polsce. Celem wydarzenia jest dostarczenie wiedzy i inspiracji. Uczestnicy zaczerpną praktycznych wskazówek dotyczących podnoszenia poziomu dobrostanu pracowników w firmach IT. Wśród gości gotowych podzielić się swoją wiedzą pojawią się Agnieszka Czerkawska i Agata Pelc z Wellbeing Institute, Gabriela Ziółkowska-Coyne i Trevor Coyne z Ops Talent oraz Łukasz Stryjski z ITcruitment.

Konferencję zaplanowano z myślą o środowisku biznesowym. Dedykowana jest właścicielom i zarządom firm oraz pracownikom działów HR, CSR, EB, PR, jednym słowem: wszystkim zainteresowanym problematyką dobrostanu psychofizycznego (wellbeingu) i szczęścia pracowników w branży IT. Wydarzenie zorganizowano we Wrocławiu – mieście, w którym IT ma się wyjątkowo dobrze. Według Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej branżę IT (oraz branże pokrewne) buduje tu ponad 200 firm i przeszło 25 tys. osób. To jeden z najszybciej rozwijających się sektorów.

To pierwsza konferencja tego typu w Polsce. – Mamy nadzieję, że to wydarzenie będzie początkiem ogólnej dyskusji na temat wellbeingu, tego jak może być wykorzystany przez branżę HR i jakie korzyści przynosi w branży IT – mówi Łukasz Stryjski, CEO ITcruitment. Dziś wszyscy już wiedzą, że wysoka pensja to za mało, by zatrzymać dobrego specjalistę. Problem z dużą rotacją oraz lojalnością pracowników to największa bolączka branży IT. Wellbeing stanowi rozwiązanie, jednak trzeba ten temat poznawać, zgłębiać i wymieniać się doświadczeniami. – Im więcej wydarzeń tego typu, tym większa będzie świadomość, podobnie jak korzyści, które odniosą zarówno pracodawcy jak i pracobiorcy. Stawiamy więc pierwszy krok, który ułatwi kolejne. Chcę przez to powiedzieć, że mamy plany dotyczące kolejnych eventów, a wrześniowe wydarzenie będzie zapowiedzią Konferencji Wellbeing w Praktyce, która zaplanowana jest na marzec 2020r. – dodaje Łukasz Stryjski.

Organizatorzy dołożyli starań by program oraz zaproszeni goście zapewnili najwyższy poziom merytoryczny. Wellbeing traktowany jest obecnie z największym zainteresowaniem, co zapowiada wysoką frekwencję. Ilość wejściówek jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej zarezerwować sobie miejsce na konferencji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zaproszenia, które można uzyskać od koordynatora konferencji, Agnieszki Pająk (a.pajak@mywaymedia.pl).

Pomysłodawcą konferencji jest firma ITcruitment, zajmująca się rekrutacją specjalistów do branży IT. Partnerem jest Wellbeing Institute oraz Ops Talent. Patronat medialny nad konferencją objęli: Personel Plus, Benefit, Tygrysy Biznesu, Employer Branding.pl, Personel i Zarządzanie, Law Business Quality oraz HRPolska.pl.

 

Termin: 27.09.2019, godz. 10.00 – 14.00

Miejsce: Hotel The Bridge, pl. Katedralny 8, Wrocław

Koordynator: Agnieszka Pająk a.pajak@mywaymedia.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

My Way Media
http://www.mywaymedia.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »