Rozrywka i wypoczynek » Święta

Pierwsze kroki tenisowe – czy warto pracować z trenerem?

Pierwsze kroki tenisowe – czy warto pracować z trenerem?
Zobacz więcej zdjęć »
Po niedawnych sukcesach Jerzego Janowicza i kilku świetnych sezonach Agnieszki Radwańskiej, zainteresowanie tenisem w Polsce rośnie. Ten sport uprawiać może każdy, ale żeby nie zniechęcić się już od pierwszych minut na korcie, warto wiedzieć, jak stawiać pierwsze kroki w tenisie.

Żeby zostać profesjonalnym tenisistą, trzeba zaczynać już w wieku kilku lat, a więc naprawdę wcześnie. Ale jeśli tenis interesuje nas wyłącznie w ramach rekreacji – na naukę gry nigdy nie jest za późno. – mówi Dariusz Miąsek, dyplomowany trener tenisa klasy II, prowadzący zajęcia m.in. w Szkole Tenisa SET. To nie tylko świetny sposób na rozwój fizyczny i poprawę kondycji, ale także możliwość poznania nowych ludzi i ciekawego spędzenia wolnego czasu.

Początki, jak w każdym sporcie, bywają trudne, dlatego jeśli nie mamy kogoś, kto od pierwszej godziny na korcie pokaże nam, jak trzymać rakietę i jak odbijać piłkę – lepiej zainwestować w zajęcia z trenerem. To tylko pozornie większy wydatek, bo pod czujnym okiem profesjonalisty znacznie szybciej nauczymy się prawidłowego uchwytu, uderzeń tenisowych, sposobu poruszania się po korcie, strategii tenisowych. Trener pokaże nam także, jakie błędy robimy i pomoże je skorygować, dzięki czemu z każdymi kolejnymi zajęciami będziemy lepiej radzić sobie na korcie. Jak mówi Dariusz Miąsek, wystarczy 10 godzin zajęć po 60 minut, by opanować podstawy i móc swobodnie prowadzić wymiany z linii końcowej kortu, a także prawidłowo serwować i odbierać serwis. Takie przygotowanie wystarcza, by rozgrywać towarzyskie mecze w gronie przyjaciół czy z innymi uczestnikami kursów tenisowych.

Decydując się na naukę gry w tenisa pod okiem profesjonalisty, warto zapisać się na zajęcia przeznaczone dla naszej grupy wiekowej, bo trener tenisa inaczej pracuje z dziećmi, a inaczej uczy młodzież czy dorosłych. Dzieci najszybciej uczą się przez podpatrywanie, dlatego w pracy z najmłodszymi uczestnikami zajęć stosujemy głównie metodę pokazową, polegającą na demonstrowaniu wykonywanych działań. – tłumaczy trener Dariusz Miąsek. – Zajęcia z dorosłymi to przede wszystkim nauka poprzez grę, która daje najbardziej efektywne rezultaty i pozwala na dużą aktywność ruchową.

Zajęcia z trenerem tenisa nie tylko sprawią, że szybciej nauczymy się grać, ale mają dodatkową zaletę. Trener często jest tą osobą, która wprowadzi nas w środowisko tenisowych graczy, którzy znają się z jednej szkoły, grają na tych samych kortach i niekiedy spędzają razem czas także po treningach. To z pewnością zaleta nie do przecenienia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

escritor

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »