Technologie » Internet

Pierwsze w Europie mobilne usługi szerokopasmowe o prędkości 21Mbps

Pierwsze w Europie mobilne usługi szerokopasmowe o prędkości 21Mbps
Zobacz więcej zdjęć »
Ericsson i 3 Scandinavia podpisały umowę dotyczącą unowocześnienia sieci HSPA operatora, aż do poziomu prędkości pobierania plików równej 21 Mbps.

Podniesienie tej prędkości szerokopasmowych usług mobilnych w Skandynawii na nowy poziom znacznie zwiększy jednocześnie ich jakość i pojemność.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Unowocześnienie to zapewni klientom 3 Scandinavia lepszy dostęp do mobilnych usług szerokopasmowych, w tym między innym do Internetu oraz pobierania plików muzycznych i video.

Peder Ramel, Prezes 3 Scandinavia powiedział: „Jako pierwsi uruchamiamy Turbo 3G w Skandynawii i jesteśmy dumni mogąc być jednym z pierwszych operatorów na świecie oferującym prędkość 21Mbps. Wiodąca technologia firmy Ericsson pomoże nam zwiększyć naszą konkurencyjność i osiągnąć nasz cel, jakim jest zaoferowanie naszym klientom wysokiej jakości rozwiązań telekomunikacyjnych."

Mikael Bäckström, Prezes Ericsson na Skandynawię i kraje bałtyckie powiedział: „Dzięki zwiększeniu prędkości do 21Mbps, 3 Scandinavia jest jednym z pierwszych operatorów, który zaoferuje klientom nowe i bogatsze usługi przy tej prędkości. Jesteśmy dumni mogąc uczestniczyć w realizacji ambicji operatora 3 Scandinavia dotyczących wprowadzenia szybkich mobilnych usług szerokopasmowych w Skandynawii."

Ericsson zapewni większą szybkość w wybranych częściach sieci w Szwecji i Danii. Ericsson i 3 Scandinavia będą dalej rozbudowywać sieci i zwiększać prędkości mobilnych usług szerokopasmowych w 2009 roku. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na I połowę 2009 roku.

W ramach umowy Ericsson zapewni stacje bazowe telefonii komórkowej, RBS6000, poprawę właściwości sieci szkieletowej oraz mobilne usługi typu „backhaul" w tym Redback SmartEdge 1200, Marconi OMS 1400 oraz MINI-LINK TN.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 195 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 185 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu i NASDAQ.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

promo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »