Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Pijemy coraz więcej wina - Centrum Wina otwiera w Krakowie trzeci sklep

Pijemy coraz więcej wina - Centrum Wina otwiera w Krakowie trzeci sklep
Zobacz więcej zdjęć »
Centrum Wina otwiera sklep w krakowskim Centrum Handlowym Serenada. To 26. lokalizacja ogólnopolskiej sieci i trzecia w Krakowie. - Jesteśmy tam, gdzie domagają się tego klienci. Podążamy za rozwojem rynku wina - mówi Prezes AMBRA S.A. Robert Ogór.

Polacy piją coraz więcej wina: w 2017 r. kategoria win stołowych wzrosła o 6%*. Zmienia się nasz styl życia i kultura picia alkoholu w Polsce. Szukamy smaku, wybieramy alkohole lepszej jakości, na które więcej wydajemy.

- Wino popularyzuje się, a jednocześnie konsumenci coraz chętniej sięgają po wina droższe. Potencjał sieci Centrum Wina rozszerza się więc społecznie i geograficznie. Dwa nasze sklepy w Krakowie to już dzisiaj za mało - mówi Prezes AMBRA S.A. Robert Ogór.

Nowy krakowski sklep Centrum Wina otwiera się w piątek 23 lutego o godz. 10 w Centrum Handlowym Serenada. Na 28 mkw. znajdzie się 500 win oraz 100 whisky z całego świata. Dla wielu znanych światowych producentów Centrum Wina jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Reprezentuje 7 z 11 słynnych rodzin winiarskich zrzeszonych w Primum Familiae Vini. Są wśród nich takie potęgi jak Antinori, kwintesencja włoskiego winiarstwa z ponad 600-letnim doświadczeniem oraz oficjalny dostawca brytyjskiego dworu królewskiego Symington Family Estates. W ciągu ostatniej dekady wokół Centrum Wina powstała największa w Polsce winiarska społeczność. Program KOCHAM WINO ma już ponad 130 000 uczestników, wielu właśnie z Krakowa.

- Kraków kocha wino, a my wspieramy konsumentów w zamiłowaniu do wina - mówi Marek Rawicki, Dyrektor Działu Sprzedaży Detalicznej AMBRA S.A. - Obserwując rozwój rynku winiarskiego i rozumiejąc potrzeby konsumentów tak komponujemy ofertę Centrum Wina, by sprostała oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów i tych, którzy właśnie teraz rozpoczynają swoją przygodę ze światem wina. Chcemy im zapewnić maksymalną wygodę i ułatwić dostęp do wina i whisky.

Nowy sklep Centrum Wina mieści się w galerii Serenada, przy ul. Tadeusza Bora-Komorowskiego 41 - uzupełnia więc lukę w północnych rejonach miasta. Do tej pory zakupy w Centrum Wina można było zrobić w centrum w Galerii Krakowskiej lub wybierając się na południe - w Centrum Handlowym Zakopianka. A przecież Małopolska to coraz popularniejszy region winiarski, którego tradycje sięgają nawet IX wieku. Działa tu już około 100 winnic. Powstał też Małopolski Szlak Winny, który zachęca do odkrywania dziedzictwa kulturowego regionu i poznawania winiarskiej Małopolski. Dlatego w jej sercu, w Krakowie nie może zabraknąć najlepszych win z całego świata.

W pierwszy weekend nowy Sklep Centrum Wina zaprasza na wielkie otwarcie. Zgodnie z hasłem Centrum Handlowego Serenada #bardziej_otwarci nie zabraknie wielu otwartych butelek. Będą degustacje i oferty specjalne.

 

CENTRUM WINA, Centrum Handlowe Serenada, ul. Tadeusza Bora-Komorowskiego 41

Godziny otwarcia: poniedziałek - niedziela: 10:00 - 21:00

www.centrumwina.pl

*szacunek AMBRA S.A.

 

 

AMBRA S.A. jest największym w Polsce producentem, importerem i dystrybutorem win. W czerwcu 2005 r. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wśród jej marek są takie ikony jak CIN&CIN, DORATO, EL SOL, FRESCO, PLISKA, PICCOLO czy CYDR LUBELSKI. Dostarcza produkty do sklepów, sieci handlowych i hurtowni. Pod szyldem CENTRUM WINA prowadzi sieć 26 specjalistycznych sklepów, oferujących kilkaset gatunków win z ponad 50 regionów z całego świata oraz obsługuje ponad 2000 restauracji. Sklepy Centrum Wina zlokalizowane są głównie w najlepszych galeriach handlowych największych polskich miast.

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Sieńkowska, aleksandra.sienkowska@kuzniagroup.pl, tel. + 48 606 265 660

Agnieszka Robak, agnieszka.robak@kuzniagroup.pl, tel. + 48 792 866 720

 

 

Załączone zdjęcia przedstawiają sklep Centrum Wina w Galerii Północnej w Warszawie. To najnowszy do tej pory sklep sieci Centrum Wina, otwarty we wrześniu 2017 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

agnieszka.robak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117177 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )