Technologie » Komputery

PIKTOR inwestuje w kolejny system produkcyjny Konica Minolta

PIKTOR inwestuje w kolejny system produkcyjny Konica Minolta
Zobacz więcej zdjęć »
W łódzkiej drukarni PIKTOR zainstalowano właśnie system produkcyjny bizhub PRO C6500e do druku w kolorze. Od półtora roku pracuje tam już inna maszyna Konica Minolta – monochromatyczny bizhub PRO 1050.

PIKTOR to drukarnia cyfrowa i wydawnictwo z siedzibą w Łodzi, istniejące na rynku poligraficznym od dwóch lat. W tym czasie firmie udało się pozyskać wielu klientów, wśród których są uczelnie, agencje reklamowe, szkoły językowe, centra szkoleniowe, teatry, wydawnictwa krajowe i zagraniczne, małe i średnie przedsiębiorstwa, korporacje międzynarodowe oraz klienci indywidualni. Właściciele drukarni stale inwestują w jej rozwój i poszerzają zakres usług. Współpracują w tym zakresie z firmą Konica Minolta - dostawcą maszyn i rozwiązań do druku cyfrowego. Efekt tej współpracy to instalacja w drukarni systemów bizhub PRO 1050 oraz bizhub C6500e, a co za tym idzie - możliwość przyjmowania przez PIKTOR coraz większej ilości zleceń, a także wykonywanie ich terminowo i przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie obsługi klienta.

„Współpraca pomiędzy PIKTOR a Konica Minolta rozpoczęła się w grudniu 2006 roku, kiedy podpisaliśmy umowę na instalację w naszej firmie monochromatycznego systemu bizhub PRO 1050 z modułem do oprawy zeszytowej. Rozwiązanie to zostało wdrożone przede wszystkim ze względu na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów w zakresie czarno - białego druku na żądanie. Już w pierwszym miesiącu po instalacji maszyna wykonała u nas prawie 500 000 wydruków A4" - mówi Dariusz Szlaski, współwłaściciel drukarni i wydawnictwa PIKTOR.

„Przyczyną ponownego rozpoczęcia rozmów z Konica Minolta wiosną br. była rosnąca ilość zamówień na wysokiej jakości wydruki kolorowe o bardzo dobrym odwzorowaniu barw. Doświadczenia z dotychczasowej współpracy i korzystna oferta przedstawiona nam przez partnera sprawiły, że w naszym parku maszynowym zainstalowany został kolejny system produkcyjny tej firmy - bizhub C6500e. O wyborze dostawcy maszyny zdecydowały także wysokie kwalifikacje serwisu, z którym mieliśmy do czynienia przy wcześniejszej instalacji oraz wsparcie techniczne, jakiego stale udziela nam Konica Minolta", powiedział Piotr Sobczak, drugi z właścicieli drukarni PIKTOR.   

W skład kontraktu podpisanego pomiędzy PIKTOR a Konica Minolta wchodzi umowa na pełną obsługę serwisową. „Dla klienta duże znaczenie miał fakt, że w Łodzi mieści się delegatura a zarazem baza serwisowa naszej firmy. To gwarancja, że oczekiwany przez drukarnię 4 - godzinny czas reakcji serwisu będzie rzeczywiście realizowany. Doskonale to rozumiemy. W przypadku prowadzenia działalności produkcyjnej, sprawność maszyn ma przecież kluczowe znaczenie", komentuje Grzegorz Wrąbel, przedstawiciel Konica Minolta odpowiedzialny za przeprowadzenie wdrożenia w drukarni PIKTOR. 

Podstawowy profil produkcji drukarni PIKTOR obejmuje obecnie nisko - i średnionakładowy druk książek (od kilku do kilku tysięcy sztuk dziennie), druk materiałów szkoleniowych i pokonferencyjnych, druk instrukcji obsługi, katalogów, broszur i ulotek oraz druk raportów firmowych. Firma wykonuje także wiele nietypowych zleceń, na co pozwala w pełni wyposażony dział introligatorni. Instalacja systemu bizhub C6500 pozwoliła poszerzyć zakres oferowanych usług m.in. o druk banerowy, czyli możliwość wykonania baneru o wymiarach 320mm x 1200mm.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »