Dom » Budownictwo

Pilkington IGP w Szczecinie uruchamia drugą linię do hartowania szkła

Pilkington IGP w Szczecinie uruchamia drugą linię do hartowania szkła
Zobacz więcej zdjęć »
NSG Group producent szkła dla budownictwa i motoryzacji zakończył kolejną inwestycję w Polsce.

Uruchomienie drugiej linii do hartowania szkła w zakładzie Pilkington IGP w Szczecinie zwiększy produkcję szkła hartowanego o 40%, rozwijając sprzedaż produktów marki Pilkington m.in. na rynkach skandynawskich.

NSG Group, właściciel Spółek Pilkington w Polsce, zdecydował o zakupie i uruchomieniu drugiego pieca hartowniczego w zakładzie Pilkington IGP w Szczecinie. Przeprowadzona inwestycja, o łącznej wartości 1,8 mln zł, umożliwi zwiększenie produkcji w obszarze szkła hartowanego, przeznaczonej na rynki krajowe i zagraniczne.
„Uruchomienie dodatkowej linii szkła hartowanego pozwoli zwiększyć moce produkcyjne zakładu w Szczecinie, ale także rozwinąć działania logistyczne Pilkington IGP, znacznie skracając terminy realizacji zamówień" - mówi Krzysztof Granicki, Prezes Zarządu Spółek Pilkington IGP i Pilkington Polska. „Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rynku szkłem hartowanym, wykorzystywanym w szybach zespolonych. Nowa linia produkcyjna pozwoli na dalszy rozwój sprzedaży produktów spełniających indywidualne potrzeby i zwiększy nasz udział w segmencie przetwórstwa szkła na rynki zagraniczne - głównie na rynki skandynawskie".
Inwestycja w Pilkington IGP w Szczecinie pozwoli poszerzyć wachlarz możliwości produkcyjnych fabryki. Uruchomienie drugiego pieca zwiększy moce produkcyjne zakładu o 40%, umożliwiając znaczne skrócenie terminów realizacji zamówień i szybkie dostawy do odbiorców. Obecnie drugi piec hartowniczy jest już zainstalowany i trwają testy produkcyjne. Do obsługi pieca został zatrudniony dodatkowy zespół pracowników, a właściwa produkcja ruszy w czerwcu 2013 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »