Dom » Budownictwo

Pilkington Polska w gronie Przyjaciół Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

Pilkington Polska w gronie Przyjaciół Fundacji im. Stefana Kuryłowicza
Zobacz więcej zdjęć »
Pod koniec marca 2013 r. rozpoczęła działalność Fundacja im. Stefana Kuryłowicza, której misją jest wspieranie odpowiedzialnej twórczości architektonicznej.

Firma Pilkington Polska, od blisko 20 lat dzieląca się wiedzą w zakresie stosowania nowoczesnych technologii i produktów szklanych w architekturze, została zaproszona do grona Przyjaciół Fundacji.

W marcu br., dwa lata po tragicznej śmierci jednego z najwybitniejszych polskich architektów, Prof. Stefana Kuryłowicza, została zainaugurowana działalność Fundacji jego imienia. Misją fundacji jest promocja odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. W ścisłym gronie Przyjaciół Fundacji znalazła się firma Pilkington Polska, która od lat prowadzi aktywne działania ukierunkowane na pogłębianie wiedzy architektów w zakresie stosowania szkła i produktów szklanych w budownictwie. Firma organizuje bezpłatne seminaria dla architektów i projektantów w całej Polsce, prowadzi kampanie edukacyjne dla studentów architektury na wyższych uczelniach, angażuje się w konferencje i spotkania branżowe oraz udostępnia fachowe publikacje nt. wykorzystania szkła i systemów przeszkleń w budynkach.
„Miano Przyjaciela Fundacji im. Stefana Kuryłowicza jest dla nas wielkim zaszczytem" - mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej na Europę w NSG Group, właściciela marki Pilkington. „Podobnie jak Patron Fundacji, Prof. Stefan Kuryłowicz, jesteśmy przekonani, że nowoczesna architektura opiera się na trzech filarach: wiedzy teoretycznej, kreatywnej wizji i funkcjonalnej użyteczności. To dzięki wyobraźni architektów i projektantów, szkło, będące niezwykle twórczym materiałem budowlanym, cały czas ujawnia nowe możliwości, umożliwiając realizację śmiałych wizji autorów przy jednoczesnym spełnieniu wymagań użytkowych".


Fundacja im. Stefana Kuryłowicza będzie wspierać różnego rodzaju inicjatywy edukacyjne promujące tematykę odpowiedzialnej architektury, przedsiębiorczości i kultury oraz przedsięwzięcia służące m.in. rozwojowi społeczności lokalnych. Cele te będą realizowane m.in. poprzez ustanowienie stypendium im. Stefana Kuryłowicza dla młodzieży szkolnej i akademickiej, a także organizowanie konkursu architektonicznego im. Stefana Kuryłowicza w dwóch kategoriach: projektowej i teoretycznej. Pilkington Polska, jako Przyjaciel Fundacji, wspiera te działania. „Inicjatywy aktywizujące środowisko branżowe to doskonały sposób na propagowanie odpowiedzialnej działalności architektonicznej. Zależy nam na efektywnym promowaniu myśli twórczej, zarówno w kontekście tworzenia całościowych projektów architektonicznych, jak i stosowania w praktyce nowoczesnych materiałów budowlanych, dlatego chętnie angażujemy się w tego typu aktywności" - mówi Jolanta Lessig.


Uroczysta inauguracja działalności Fundacji im. Stefana Kuryłowicza oraz ogłoszenie konkursu miało miejsce 26 marca br. w budynku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wśród Przyjaciół Fundacji, obok firmy Pilkington Polska, znaleźli się m.in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Olgierd Dziekoński z Kancelarii Prezydenta RP, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Międzynarodowe Centrum Kultury oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »