Gospodarka » Przemysł

Pilkington Polska zdobywcą tytułu „Filar Polskiej Gospodarki 2012”

Pilkington Polska zdobywcą tytułu „Filar Polskiej Gospodarki 2012”
Zobacz więcej zdjęć »
Pilkington Polska, producent szkła i wyrobów szklanych dla branży budowlanej, został uhonorowany tytułem „Filar Polskiej Gospodarki 2012”. Przyznane wyróżnienie to wyraz uznania dla wkładu firmy w rozwój gospodarczy regionu.

25 kwietnia 2013 r. w Krakowie odbyła się uroczysta gala rankingu „Filary Polskiej Gospodarki 2012”, przygotowanego przez „Puls Biznesu” i agencję badawczą Millward Brown SMG/KRC. To pierwsze w Polsce zestawienie przedsiębiorstw odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, wskazywanych przez lokalne samorządy. Pilkington Polska, należący do japońskiego koncernu NSG Group, zdobył drugie miejsce wśród firm z województwa świętokrzyskiego i otrzymał tytuł „Filar Polskiej Gospodarki 2012”.

„Nagroda Filar Polskiej Gospodarki jest dla Pilkington Polska szczególnym wyróżnieniem” powiedział Jerzy Baran, Dyrektor Operacyjny Pilkington Polska. „Cieszymy się, że podejmowane przez nas działania na rzecz regionu i społeczności lokalnej zostały docenione. Mamy nadzieję, że rozpoczęte w 2012 roku inwestycje, takie jak utworzenie Centrum Usług Wspólnych NSG Group w Sandomierzu, czy organizowane przez spółki Pilkington programy stażowe, przełożą się na zwiększenie aktywności zawodowej lokalnego środowiska i dalszy rozwój województwa”.

„Filary Polskiej Gospodarki” to coroczny ranking, mający na celu wyróżnianie przedsiębiorstw, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu. Zestawienie wyłania firmy stabilne ekonomiczne, zaangażowane w działania na rzecz poprawy przedsiębiorczości, wspierające lokalną społeczność. Wyboru dokonują przedstawiciele samorządów terytorialnych, ankietowani przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC. W ubiegłym roku tytuł ten przyznano drugiej należącej do NSG Group spółce Pilkington Automotive Poland producentowi szyb samochodowych dla czołowych marek, będącemu jednym z największych przedsiębiorców i pracodawców w regionie, aktywnie działającemu na rzecz najbliższego otoczenia.

 

Uroczysta gala i wręczenie nagród laureatom VIII edycji rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” odbyła się 25 kwietnia br. w Krakowie, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »