Gospodarka » Żywność

PizzaPortal.pl podsumowuje Mundial w dostawie

Choć Włosi i Amerykanie nie grali w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, to właśnie przysmaki tych kuchni królowały w dostawie. Wśród zamówień na PizzaPortal.pl prym wiodła pizza, a na drugim miejscu znalazły się dania amerykańskie i burgery.

Pizza od lat towarzyszy piłkarskim rozgrywkom oglądanym przed telewizorem. Według danych PizzaPortal.pl podczas Mundialu w 2014 roku stanowiła aż 85 proc. wszystkich zamówień w dostawie. W tym roku jej procentowy udział w ogólnej puli nieco zmalał – do  59 proc., na rzecz potraw amerykańskich, takich jak burgery (25 proc. zamówień) i kuchni azjatyckiej (8 proc.).

Przez ostatnie cztery lata zmieniły się trendy kulinarne i oferta restauracji w dostawie. Kibice dziś mogą korzystać z pełnego spektrum kuchni świata i wciąż najczęściej wybierają pizzę, ponieważ można ją łatwo podzielić, gdy oglądamy mecz w większym gronie. Co ciekawe, zarówno w 2014, jaki w tym roku dominowały te same jej rodzaje: capriciosa, margherita i pepperoni. Teraz fani piłki nożnej nie wykluczają jednak oglądania meczu jedząc burgera czy chińszczyznę, które na przestrzeni lat bardzo zyskały na popularności – komentuje Anna Zając, brand manager PizzaPortal.pl.

Ważne imprezy sportowe to też okres wzmożonej pracy dla rynku delivery. PizzaPortal.pl podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej odnotowała 20-procentowy wzrost liczby zamówień, do czego w największym stopniu przyczynili się mieszkańcy Łodzi, Poznania i Bydgoszczy, którzy dania w dostawie wybierali szczególnie chętnie. Najwięcej na jedzenie podczas meczów wydano zaś w Warszawie (średnio 49 zł na jedno zamówienie), Białymstoku (44 zł) i Katowicach (44 zł).

***

PizzaPortal.pl to pierwszy w Polsce i jeden z największych serwisów do zamawiania jedzenia on-line. Powstał w 2010 roku i od początku ma swoją siedzibę w Łodzi. Współpracuje już z blisko 3000 lokali w prawie 300 miastach na terenie całej Polsce.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monika38pr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »