Kultura, sztuka » Muzyka

Pjus bohaterem pierwszego odcinka Papaya Films Presents Stories

Pjus bohaterem pierwszego odcinka Papaya Films Presents Stories
Zobacz więcej zdjęć »
4 lutego, w Światowy Dzień Walki z Nowotworem, odbyła się premiera tegorocznego cyklu Papaya Films Presents Stories. Pierwszy odcinek, w reżyserii Daniela Jaroszka, został poświęcony Karolowi Nowakowskiemu – muzykowi, który w wyniku choroby nowotworowej utracił słuch.

Stworzone przez Papaya Films video jest inspirującą historią człowieka, który związał swoje życie z muzyką, a któremu los odebrał słuch. Karol Nowakowski, artysta szerzej znany jako Pjus, musiał poddać się operacjom usunięcia zmian nowotworowych. Operacjom, które pozwoliły mu uniknąć uszkodzenia pnia mózgu, ale wprowadziły go do świata ciszy. Prawdziwy słuch zastąpiły implanty. Dzięki ogromnej wewnętrznej sile, połączonej z wybitnymi osiągnięciami medycyny i technologii, Karol Nowakowski, pierwszy człowiek na świecie z całkowicie sztucznym zmysłem słuchu, od dziesięciu lat wciąż tworzy, rozwija się, nagrywa płyty, czynnie uczestniczy w życiu i jest bohaterem nie tylko świata muzyki.
 
Historię Karola Nowakowskiego zobrazowaną w ramach cyklu „Stories” można obejrzeć na Facebooku Papaya Films: https://www.facebook.com/papayafilms/
 
Stories to cykl autorskich treści produkowanych przez najlepszych reżyserów. Każdy materiał przedstawia poruszające historie i obrazuje zawiłość ludzkich losów. Kolejne odcinki już wkrótce w mediach społecznościowych Papaya Films.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paulina Rucińska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »