Dom » Wnętrza

Plafony i półplafony – subtelne oświetlenie wnętrza

Oświetlenie pomieszczenia jest ważne ze względów praktycznych oraz dekoracyjnych. Odpowiednio rozmieszczone lampy potrafią nie tylko dawać światło, ale także nadawać wnętrzom stylu. Właśnie do takich opraw należą plafony.

Na korytarz i do sypialni


Plafony są często wybierane jako oświetlenie schodów oraz korytarzy. Tam właśnie doceniane są ich kompaktowe rozmiary oraz subtelny wygląd. Plafony nie dominują we wnętrzu, dzięki czemu łatwo je dopasować do każdego stylu aranżacji. Wymiana opraw na nowe, bez przeprowadzania remontu, nie sprawi problemu, jeśli zdecydujemy się zamontować kinkiety. Możemy również zaplanować ich montaż w sypialni czy salonie. Półplafony ścienne lekko rozświetlą wnętrze, dając rozproszone światło, które sprzyja relaksowi. Jeszcze jednym pomieszczeniem, w którym sprawdzają się tego rodzaju oprawy, są łazienki i toalety. W małej toalecie półplafon nie zajmie wiele przestrzeni, a w łazience stworzy przyjemny nastrój.


Stylowy wygląd


Szukając plafonów pasujących do naszego domu, znajdziemy oprawy w rozmaitym stylu. Wielu producentów wykonuje je w seriach – często dostępne są plafony w różnych rozmiarach, sufitowe oraz ścienne, z takim samym wzorem. Możemy wybrać bardzo proste egzemplarze, składające się tylko z mlecznego szkła. Popularne są również szklane oprawy z wykończeniem z drewna, czy metalową obwódką. Zobacz tutaj: http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/lampy-oswietlenie/oprawy-scienne-i-sufitowe/plafony-i-polplafony.html Jeśli chcemy, aby plafon nie rzucał się w oczy, to będzie to idealne rozwiązanie. Modne stają się również wersje z wzorami, które staja się widoczne po zapaleniu światła. Do wyboru mamy wersje subtelne i bardziej ekstrawaganckie, które z powodzeniem zastąpią obraz na ścianie.


Inne rodzaje plafonów

Plafonami są nazwane również inne rodzaje opraw, nie tylko te przylegające do ściany. Za pomocą kwadratowego półplafony, który rozprasza światło górą i dołem możemy podświetlić obraz lub grafikę. Pod tą nazwą znajdziemy także płaskie listwy, przeznaczone do tego celu.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Natasza Bednarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 2 dni:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »