Technologie » AGD - RTV

Płyta gazowa bez płomieni - dlaczego warto mieć ją w swojej kuchni?

Płyta gazowa bez płomieni - dlaczego warto mieć ją w swojej kuchni?
Zobacz więcej zdjęć »
Z inspiracji technologią rodzi się innowacja. Płyta gazowa bez płomieni to jedno z takich rozwiązań - łączące w sobie nowoczesną funkcjonalność i estetyczny design. Minimalny pobór prądu oraz do 50% mniejsze zużycie gazu niż w tradycyjnych kuchenkach pozwalają dodatkowo na realne oszczędności.

A jakie inne zalety posiada to innowacyjne rozwiązanie? Odpowiadamy poniżej.

 

Sprawdzone rozwiązania w innowacyjnym wydaniu

Płyta gazowa bezpłomieniowa łączy w sobie energooszczędną technologię gazową z estetyką i łatwością w pielęgnacji płyty ceramicznej. Działa na każdym rodzaju gazu, a dzięki akumulacji ciepła przez płytę grzejną, pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Ponadto bonus w postaci „darmowego pola", wykorzystującego ciepło spalin uchodzących z palników sprawia, że płyta staje się nową kategorią produktu, niedostępnego do niedawna na polskim rynku. A w jaki sposób działa? Płyta gazowa bezpłomieniowa reguluje moc grzania pracując cyklicznie. Palniki włączają się i wyłączają, by urządzenie utrzymywało stałą temperaturę na powierzchni ceramiki, oszczędzając tym samym gaz. W wyniku badań przeprowadzonych na zlecenie Solgaz przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza (jednostkę organizacyjną Głównego Instytutu Górnictwa), efektywność spalania gazu określono jako do 50% mniejsze niż w tradycyjnych kuchenkach.

Płyta gazowa bez płomieni - dla tych, którzy wymagają więcej

Na rynku możemy znaleźć płytę gazową bez płomieni dostępną w ośmiu wariantach (np. czarna płyta gazowa Optima), co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu dokładnie do swoich potrzeb. Gotujący sporadycznie, bądź dysponujący ograniczoną powierzchnią, docenią niewielkie gabaryty gazowej płyty ceramicznej z dwoma palnikami. Cztery palniki będą idealnym rozwiązaniem dla gotujących często i dużo. Bez względu na wybraną opcję, płyta gazowa wprowadza gotowanie na inny, wyższy wymiar. Brak wystających rusztów, palników i kratek pozwala oddać się całkowicie radości z przygotowywania posiłku. Urządzenie działa na każdym rodzaju gazu - zarówno gazie ziemnym, jak i butli. Wspólnego gotowania, nawet jeśli przy pomocy niewprawnych, dziecięcych rączek, z pewnością nie zepsuje wizja późniejszego szorowania kuchenki. Gładka tafla szkła sprawia, że utrzymanie sprzętu w czystości jest niezwykle proste. Szkło witroceramiczne, z którego wykonana jest płyta, nie tylko łatwo się czyści - jest także odporne na uderzenia.   

- Polacy pokochali funkcjonalne, ale i nowoczesne rozwiązania - Tomasz Pałosz, manager produkcji Solgaz- Część z nich nie zadowala się jednak masowo produkowanymi urządzeniami. Właśnie dlatego dla firmy Solgaz opinie klientów stają się motorem do działania i pracy nad innowacjami, które ułatwią wykonywanie codziennych czynności- dodaje ekspert.

 

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Wyjątkowa technologia innowacyjnej płyty gazowej przekłada się także na większe bezpieczeństwo. Ukryte pod ceramiką palniki spalając gaz zamieniają otrzymane ciepło na promieniowanie podczerwone. W przypadku zalania płyty, użytkownik usłyszy ostrzegający sygnał dźwiękowy, a gaz zostanie automatycznie odłączony. Kiedy gaz się skończy W ten sam sposób zostanie poinformowany o kończącym się gazie.

Dodatkowo - dla przykładu płyta gazowa bezpłomieniowa Optima, została także wyposażona w dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż zwykłe kuchenki. Odpowiednie mechanizmy cały czas kontrolują proces spalania oraz ciśnienie i jakość gazu. Blokada kuchni pozwala zabezpieczyć płytę przed przypadkowym włączeniem, zaś po dłuższym czasie nieużywania płyta automatycznie się wyłączy. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom zarówno dzieci, jak i seniorzy będą mogli dodatkowo czuć się przez cały czas bezpieczni. A pozostali użytkownicy - w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, także nie będą musieli przejmować się przykrymi konsekwencjami pozostawienia na gazie garnka czy patelni.

Nowoczesny design

Kuchnia to przestrzeń będąca sercem domu. Tu toczy się życie i powstają cudowne wspomnienia. Dlatego płyta gazowa bezpłomieniowa oprócz zapewnienia bezpieczeństwa dostarcza także wrażeń estetycznych. Minimalistyczny, elegancki styl, w jakim została wykonana płyta gazowa bezpłomieniowa sprawia, że idealnie sprawdzi się zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i nowoczesnych aranżacjach.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Commplace
http://commplace.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »