Rozrywka i wypoczynek » Sport

PŁYWANIE KROK PO KROKU, CZYLI OD CZEGO ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z PŁYWANIEM

PŁYWANIE KROK PO KROKU, CZYLI OD CZEGO ZACZĄĆ PRZYGODĘ Z PŁYWANIEM
Zobacz więcej zdjęć »
Pływanie nie tylko przynosi wiele zbawiennych skutków dla zdrowia, ale także jest niezwykle przyjemną formą relaksu. Jednak nauka tego sportu wcale nie jest prostym zadaniem. Patryk Zgiet z PAAR-naukaplywania.pl radzi, w jaki sposób rozpocząć naukę pływania, aby była efektywna, łatwa i przyjemna!

Pływanie jest uznawane za jeden z najzdrowszych sportów. Przede wszystkim, pomaga kształtować prawidłową postawę, co jest niezwykle ważne zwłaszcza obecnie, kiedy coraz więcej osób spędza długie godziny w pozycji pochylonej nad komputerem czy smartfonem. Ta aktywność również wzmacnia wszystkie mięśnie oraz doskonale wpływa na układ oddechowy i krążenia. Wizyta na basenie jest także świetnym sposobem na pozbycie się stresu po ciężkim dniu – dzięki zanurzeniu się w wodzie można choć na chwilę zapomnieć o problemach! Nauka pływania nie dla wszystkich jest jednak prosta. Dla wielu osób rozpoczynających swoją ,,wodną przygodę’’ przebywanie w wodzie czyli w nienaturalnym środowisku wywołuje dyskomfort, niepewność, czy nawet lęk. Warto więc zapisać się na profesjonalny kurs pływacki prowadzony przez doświadczonego instruktora. Wtedy można mieć pewność, że nauka przyniesie pożądane rezultaty i uchroni przed wyrobieniem nieprawidłowych nawyków.

Jak powszechnie wiadomo, na naukę nigdy nie jest za późno, jednak najlepiej zacząć ją jak najwcześniej. Warto rozważyć zapisanie na zajęcia na basenie już 3-letnią pociechę. Nauka od najmłodszych lat przynosi najlepsze rezultaty, ponieważ dziecko szybciej niż dorosły przyzwyczaja się do wody i przyswaja naukę ruchów. Niezwykle ważne jest, aby instruktor miał psychologiczne podejście do swojego podopiecznego, był empatyczny, a także potrafił przełamać strach kursanta. Naukę najlepiej rozpocząć w płytkim basenie, gdzie bez problemu można dotknąć gruntu. Najlepsze efekty przynoszą zajęcia w kameralnych 3-4 osobowych grupach – jest to spowodowane wzajemną obserwacją oraz zdrową rywalizacją występującą pomiędzy dziećmi.

Patryk Zgiet, instruktor z PAAR-naukaplywania.pl przyznaje, że dość często zdarza się, że osoba rozpoczynająca swoją przygodę z pływaniem boi się wody, zanurzenia w niej, czy oddalenia od brzegu basenu z powodu wcześniejszych przykrych doświadczeń. Trzeba jednak uwierzyć w to, że można pozbyć się tego lęku. Tak naprawdę wystarczy chcieć, a jest duża szansa, że uda się oswoić z wodą. Pierwszym krokiem jest nawiązanie dobrego kontaktu pomiędzy instruktorem a kursantem – podstawą jest zaufanie do nauczyciela, ponieważ tylko dzięki temu uczeń będzie miał chęć zdobywania wiedzy i będzie czerpać z tego przyjemność. Wszystkie aktywności powinny być dostosowane do indywidualnych umiejętności i możliwości kursanta. Na pewno należy unikać nerwowości i pośpiechu. Naukę pływania warto zacząć od przyzwyczajania się do wody, zanurzania najpierw ciała, a następnie głowy. Zazwyczaj pierwsze ćwiczenia przeprowadzane są za pomocą akcesoriów wspomagających utrzymanie się na wodzie, np. deski, ,,makaronu’’, czy pływaków. Kiedy sztuka utrzymywania się na powierzchni zostanie opanowana, a osoba ucząca się poczuje się pewnie, należy przejść do nauki określonych stylów oraz nurkowania. Pomagają w tym płetwy oraz okulary pływackie. Niezwykle istotne jest, aby zajęcia były ciekawe i różnorodne, a kursant będzie czekał
z niecierpliwością na kolejne spotkanie na basenie
– jest przekonany Patryk Zgiet.

PAAR-naukaplywania.pl proponuje kursy dla dzieci i dorosłych już od 10 lat. Uczymy pływać
w najbardziej popularnych warszawskich pływalniach oraz w Legionowie oraz Józefosławiu koło Piaseczna i proponujemy kursy w grupach do 3-4 osób –
mówi Aneta Zuchowicz, Dyrektor PAAR – naukaplywania.pl.  Stawiamy na indywidualne podejście oraz budowanie długotrwałych relacji uczeń-trener. Proponujemy też treningi dla zaawansowanych – zawsze w miłej atmosferze przez doświadczonych trenerów z poczuciem humoru i świetnym podejściem do najmłodszych uczestników.

 

Kontakt dla mediów:

Karina Grygielska, Agencja Face IT – k.grygielska@agencjafaceit.pl / tel. +48 601 369 597 PAAR – naukaplywania.pl – Nauka pływania Warszawa PAAR, czyli Polska Akademia Aktywnego Rozwoju to miejsce stworzone z pasji do pływania i miłości do pracy z dziećmi. Chcąc dzielić się pasją do pływania z mieszkańcami Warszawy, już od 10 lat organizowane są zajęcia z nauki pływania, które kierowane są zarówno do dzieci, jak i do dorosłych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »