Dom » Budownictwo

PM Group projektuje dla WILO

PM Group projektuje dla WILO
Zobacz więcej zdjęć »
Firma WILO - jeden z największych na świecie producentów pomp i systemów pompowych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych i sanitarnych buduje w Polsce nową siedzibę.

W Lesznowoli powstaje obiekt biurowo-magazynowy o powierzchni 3 tys. mkw. Za opracowanie projektu i zarządzanie realizacją inwestycji odpowiada PM Group.

Na zlecenie inwestora - Jana Opländera, członka rodziny założycieli firmy Wilo i równocześnie Prezesa Jochen Opländer GmbH + Co.KG projektanci z PM Group przygotowali plan obiektu, który od marca 2013 roku będzie nową siedzibą Wilo Polska.

Inwestycja w Lesznowoli zakłada budowę obiektu biurowo-magazynowego, w którym znajdować się będzie serwis napraw dużych pomp wraz ze stacjami prób, a także blok szkoleniowy dla projektantów, instalatorów, serwisantów oraz przyszłych użytkowników, wyposażony w urządzenia pracujące w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Łączna powierzchnia zabudowy budynku magazynowo-serwisowego wraz z częścią socjalno-biurową wyniesie prawie 3 tys. mkw. Zakończenie inwestycji o wartości ok. 17 mln złotych przewidziane jest na marzec 2013 roku. Firma Wilo Polska zatrudnia obecnie 70 osób. Nowa inwestycja pozwoli na dalsze zwiększenie zatrudnienia.


Za opracowanie projektu i zarządzanie realizacją inwestycji w trakcie budowy odpowiada PM Group - międzynarodowa firma architektoniczno-inżynierska. - Współpraca z Wilo to dla nas ciekawe doświadczenie - mówi Tomasz Ciosk, project manager z PM Group. - Szczególnym wyzwaniem dla naszych inżynierów było m in. przygotowanie projektu basenu wewnętrznego do testowania pomp oraz projektu technologii i konstrukcji pod suwnicę pomostową - dodaje.

Informacje o PM Group

PM Group w Polsce jest częścią międzynarodowej grupy PM Group i świadczy profesjonalne wielobranżowe usługi architektoniczne, inżynierskie, obejmujące kompleksową obsługę projektów inwestycyjnych, zarządzanie realizacją inwestycji i usługi konsultingu technicznego dla klientów z różnych sektorów przemysłu oraz firm z sektora komercyjnego i instytucji publicznych.

Do klientów PM Group należą m.in. DELL, 3M, LG Display, Pittsburgh Glass Works, Electrolux, Procter & Gamble, Weyerhaeuser, L'Oreal, Colgate-Palmolive, Fresh Start Bakeries, The Pasta Food Company, Cargill, Wedel, Unilever i McCain. W ramach projektów realizowanych w sektorze publicznym firma współpracowała m.in. z Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Lotniskiem im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, GDDKiA w Opolu, Urzędami Miast Wrocławia, Legnicy, Poznania, Szczecina i Jeleniej Góry, MPWiK w Krakowie, PWiK w Brzegu, Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »