Firma » Biznes

Po co mi poczta w CRMie?

Czy klient poczty w systemie CRM to zbędny gadżet? Na pierwszy rzut oka może to tak wyglądać. Ostatecznie każdy już korzysta z jakiegoś programu pocztowego, po co więc zmieniać swoje przyzwyczajenia?

Głównym argumentem za przeniesieniem swojej poczty do systemu CRM jest bezpieczeństwo korespondencji firmowej. CRM daje pewność, że nawet usunięte e-maile będzie można łatwo odzyskać. Dzięki temu można łatwo uniezależnić swoją firmę od rotacji personelu. Czasem odchodzący pracownik kasuje swoją pocztę w wraz z nią mnóstwo cennych informacji o klientach, projektach, czy warunkach transakcji. Taka akcja może kosztować nasza firmę bardzo wiele. CRM natomiast daje pewność, że cała historia współpracy zostanie w bazie i będzie dostępna w jednym miejscu.

Ponadto poczta w systemie CRM umożliwia kontrolę korespondencji nieobecnego pracownika podczas jego urlopu czy choroby. Można sprawdzać przychodzącą pocztę w jednym miejscu, by żadna ważna wiadomość nie pozostała bez odpowiedzi, a obsługa klienta pozostała na niezmiennie wysokim poziomie. Pracownikowi natomiast jest łatwiej powrócić do swoich obowiązków.

Poza tym poczta e-mail jest kolejnym, bardzo ważnym źródłem informacji o kliencie. Włączenie jej do systemu CRM wdrożonego w firmie doskonale wpisuje się w filozofię biznesu zorientowanego na klienta.

Na polskim rynku istnieją modułowe systemy CRM, które można sobie dowolnie rozbudowywać o kolejne funkcjonalności wraz z rozwojem firmy. W takiej opcji klient pocztowy w systemie CRM będzie kosztować dużo taniej niż większość popularnych programów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ITC

Komentarze (1)

  • avatar
    ~marcin 2013-11-29 16:13:53

    Może byc klient poczty, ale prościej korzstać z własnego klienta (wygodniej), ale mieć pocztę podpiętą do crm. Jak na przykład tutaj: http://www.livespace.pl/blog/nowosci/trzymaj-reke-na-pulsie-obsluga-kont-pocztowych/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »