Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Po co Twojemu dziecku sen?

Po co Twojemu dziecku sen?
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze. Producenci prześcigają się w projektach zabawek, bucików i ubrań. Wiemy, że najmłodsi powinni spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu. By cieszyli się zdrowiem, dbamy o dobór specjalnych produktów.

„Ach śpij kochanie”

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W dzieciństwie i okresie dojrzewania, tak jak i przez całe nasze życie ważna jest troska o zdrowie, która opiera się na systematyczności i regularności. Własnoręcznie przygotowane potrawy, rezygnacja z fast foodów – to sposób na uniknięcie cukrzycy i chorób układu pokarmowego. Aktywność fizyczna zaś, wspomaga rozwój całego organizmu. Pamiętajmy, że nieocenioną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka odgrywa sen.

W trakcie nocnego odpoczynku nasz organizm jest mniej podatny na bodźce, mięśnie są rozluźnione oddech i tętno zwalnia. Wydzielają się hormony szczególnie istotne dla najmłodszych – melatonina oraz hormon wzrostu.

Wyspane dziecko to szczęśliwe dziecko

Gdy nasza pociecha jest wyspana z radością chłonie każdy dzień, zebrana wiedza przyswaja się i systematyzuje właśnie w nocy, w śnie głębokim. Zmęczone dziecko ma problemy z koncentracją, łatwo się irytuje, to może być przyczyną problemów w szkole. Sen wpływa też na układ immunologiczny, czyli odporność najmłodszych. By uniknąć infekcji i chorób, warto zadbać o uzdrawiającą drzemkę.

Senna aura

Warto zadbać by sypialnia naszego dziecka była miejscem mu przyjaznym. Pamiętajmy o ciszy i świeżym powietrzu. Łagodne światło z lampki nocnej o ciekawym kształcie, kolorowa pościel, ulubiony pluszowy miś. Szczegóły mogą stworzyć wyjątkową atmosferę, o jakość snu zatroszczy się jednak materac. W trosce o najmłodszych Fabryka Materacy Janpol stworzyła produkty, umożliwiające długi i komfortowy sen. Posłanie dla najmłodszych winno być elastyczne, higieniczne i dopasowujące się do kształtów ciała. Model IRIS posiada wszystkie te cechy. Ponadto został stworzony z wysokiej, jakości mieszanki – mleczka drzewa kauczukowego i syntetycznego lateksu, co czyni posłanie oddychającym i higienicznym. Decydując się na zakup materac, warto kierować się jego wytrzymałością. IRIS może być użytkowany po obu stronach, co wpływa na jego długowieczność, wyżej opisane surowce czynią go niezwykle solidnym.

Jeśli gwiazdkę z nieba chcesz - dostaniesz

Prawidłowy sen charakteryzuje jego regularność, długość i jakość. Sekretem szczęścia jest odnalezienie złotego środka. Zdrowa dieta, mnóstwo zabawy i budowanie relacji, to sekret szczęśliwego dzieciństwa.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kalut

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »