Firma » Finanse

Po raz czternasty zostaną docenieni najlepsi dyrektorzy finansowi

Po raz czternasty zostaną docenieni najlepsi dyrektorzy finansowi
Zobacz więcej zdjęć »
Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce.
Od 1 kwietnia 2019 r. finansiści mogą aplikować do XIV. edycji prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas finałowego kongresu DFR, który odbędzie się 25 września w Warszawie.
Stowarzyszenie ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych - niezależny, ekspercko-dziennikarski think tank oraz Euler Hermes - globalny ubezpieczyciel transakcji i należności handlowych, już po raz czternasty zapraszają do udziału w prestiżowym konkursie Dyrektor Finansowy Roku. W zmaganiach o tytuł najlepszego CFO w Polsce, mogą uczestniczyć osoby zarządzające finansami zarówno małych i średnich firm jak i dużych przedsiębiorstw.
- Dobry dyrektor finansowy swoimi działaniami wieńczy wysiłek całej firmy - gdy wszystkie jej działy i prowadzone przedsięwzięcia służą produkcji, nawiązaniu i utrzymaniu relacji, a wreszcie sprzedaży, to dyrektor finansowy odpowiada za wynik tych wszystkich działań. Wynik widoczny w bilansie, na koncie firmy - celem firm jest bowiem zarabianie, przewaga zysków nad kosztami i dodatni bilans całej działalności. Dodatni bilans jest kluczowy nie tylko dla jej właścicieli i udziałowców, ale też dla samej organizacji - pozwala jej nie tylko rozwijać się w czasach ekspansji, ale także zmieniać się i przetrwać w czasach dekoniunktury. Warto więc mówić o tej kluczowej w biznesie roli, o sukcesach osób wybijających się na tle swojego środowiska, dzielić doświadczeniami z korzyścią dla wszystkich firm prowadzonych przez polskich dyrektorów finansowych - uważa Paul Flanagan, Prezes Zarządu Euler Hermes w Polsce.
Tytuły Dyrektor Finansowy Roku zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm" (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw" (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób).
Swój udział w konkursie można zgłosić poprzez ankietę, dostępną na oficjalnej stronie projektu www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.
- Po 14 latach obecności na rynku jest to najbardziej prestiżowy konkurs dla Dyrektorów i Dyrektorek Finansowych. O prestiżu świadczą przede wszystkim nagrodzone osoby - ich osiągnięcia mówią same za siebie. Ale to także konkurs - w którym z jednej strony oceniamy kompetencje, zdolność do nowatorskiego, nieszablonowego myślenia, dbałość o wyniki firmy, skuteczność działania, ale z drugiej strony - także zdolności przywódcze i menadżerskie, którymi we współczesnej gospodarce, powinien legitymować się doskonały dyrektor finansowy. Kapituła konkursu ocenia również postawy etyczne, które w cyfrowej gospodarce, opartej na beznamiętnych algorytmach, stają się jeszcze ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W imieniu organizatorów i swoim własnym zachęcam do zapoznania się z regulaminem, wypełnienia aplikacji i zmuszenia Kapituły do pochylenia się z uwagą nad Państwa kandydaturą - mówi Jakub Wojnarowski, Przewodniczący Kapituły Nagrody Dyrektor Finansowy Roku, Dyrektor Zarządzający ACCA Polska oraz Krajami Bałtyckimi.
Wyboru laureatów dokona Kapituła Konkursu, składająca się z niezależnych ekspertów. Szczegółowy skład Kapituły, znajduje się na stronie: https://bit.ly/2FJvW7P. Nadzór audytorski nad Nagrodą sprawuje Jan Letkiewicz, Partner Zarządzający Grant Thornton.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w trakcie finałowej Gali w Warszawie, dnia 25 września br.
W ubiegłym roku statuetki trafiły do Katarzyny Ostap-Tomann z Cyfrowego Polsatu oraz Beaty Tomaszewskiej z Parker Poland. Dotychczas tytułem Dyrektor Finansowy Roku docenieni zostali także Adam Pieniacki - York International (2005), Karen Burgess - TVN (2006), Krzysztof Zoła - Złomrex (2007), Tadeusz Piotr Kozaczyński - Trakcja Polska (2008), Mariusz Machajewski - Grupa Lotos (2009), Sławomir Kubicki - Grupa Allegro i Grzegorz Grabowicz - Magellan (2010), Tomasz Szeląg - Cyfrowy Polsat i Damian Bijowski - Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (2011), Katarzyna Grabowska - Bać-Pol (2012) i Arkadiusz Dorynek - Platige Image (2012), Grzegorz Dzik - Neuca (2013), Bogusław Galusik - Polfurnitur (2013), Marek Gruszecki - Quad/Graphics Europe i Beata Ewa Janowska - Conbelts Bytom (2014), Izabela Plewnia - Wawrzaszek, Inżynieria Samochodów Specjalnych (2015), Barbara Baran - Spektrum (2016) oraz Olga Danuta Panek - Famur (2016).

ORGANIZATORZY I PARTNERZY
Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.
Partnerem strategicznym projektu jest: mBank.
Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu: Grant Thornton, PFR TFI oraz Union Investment TFI.
Partnerami medialnymi są: Dziennik Gazeta Prawna, inwestorzy.tv, MyCompany, money.pl oraz Wirtualna Polska.
Konkurs oraz cykl Kongresów wspierają także: Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog", Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych "FINEXA", Izba Gospodarcza Europy Środkowej, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Interim Managers, Nadzorkorporacyjny.pl, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych (PCTA), Podkarpacki Klub Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.
Projekt patronatem medialnym został objęty przez: biznes2biznes.com, Controling i Zarządzanie, Gazetę Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Kariera w Finansach, Nowy Przemysł, wnp.pl oraz Polish Market.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

artur@multian.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »