Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Poczuj dziecięcą radość

Wybór kierunku i miejsca na wyjazd z najbliższymi to nie lada wyzwanie. Należy wziąć pod uwagę oczekiwania wszystkich członków rodziny zarówno tych młodszych, jak i starszych. Warto odkryć w sobie dziecięce marzenia i dać się uwieść niezwykłej przygodzie, która czeka w Atlantis, The Palm w Dubaju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z trzech najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków egzotycznych wyjazdów. Jeszcze pół wieku temu Dubaj był niewielkim miasteczkiem na pustyni, gdzie samochody dzieliły jednopasmowe drogi z wielbłądami. W 1968 roku, dwa lata po odkryciu złóż ropy naftowej, Dubaj zamieszkiwało zaledwie 65 tysięcy mieszkańców – tyle, ile liczy Zamość czy Tomaszów Mazowiecki. Dziś Dubaj jest atrakcją samą w sobie, przyciągając jak magnes biznes i turystykę. Uchodzi za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie, a efektem obowiązującego tu bardzo surowego prawa karnego jest zaskakująco niska liczba przestępstw.

Atrakcje do utraty tchu

Kultowym miejscem na mapie Dubaju jest jedyny w swoim rodzaju 5* hotel Atlantis, The Palm, który swoją niezmiernie bogatą ofertą dla całych rodzin przyprawia o zawrót głowy. Wodne atrakcje i niezliczone propozycje aktywności gwarantują przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci małych i dużych uczestników wycieczki. Już sama droga do hotelu znajdującym się na końcu wyspy Palma Dżumejra dostarcza mocnych wrażeń, gdyż aby dostać się na miejsce, trzeba przejechać długą groblę, z której rozpościera się widok na spektakularną linię brzegową o długości 75 km. Sam ośrodek olśniewa powierzchnią, rozmachem i przepychem. Na terenie Atlantis, The Palm znajduje się 46-hektarowy park wodny Aquaventure i siedliska 65 tys. różnych morskich zwierząt.

Według Trip Advisor 2017 Aquaventure Aquapark to najlepszy park wodny na  Bliskim Wschodzie. W labiryncie zjeżdżalni, wodospadów w ogłuszającym szumie gigantycznych fal można poczuć atmosferę beztroskiej zabawy, a chwilę wytchnienia znaleźć na długiej na 700 metrów, dziewiczej plaży. Poszukiwacze adrenaliny mogą wdrapać się na dach 30-metrowej świątyni (stworzonej na wzór budowli ze starożytnej Mezopotamii) i dać się katapultować w pobliże miejsca, w którym „urzędują"... rekiny!  Młodsze dzieci znajdą mnóstwo atrakcji na wodnym placu zabaw Spashers, gdzie przygotowano dla nich mniejsze zjeżdżalnie i struktury.  

Podglądanie przyrody

 

Niezaprzeczalnym atutem Atlantis, The Palm jest ambicja przybliżenia gościom bogactwa morskiej fauny, które w mistrzowski sposób jest prezentowane w The Ambassador Lagoon. W zjawiskowym oceanarium można podziwiać kilkadziesiąt tysięcy egzotycznych gatunków ryb, w tym jadowite skorpeny, piranie czy gigantyczne arapaimy. The Ambassador Lagoon jest częścią podwodnego świata zaginionej, mitycznej Atlantydy The Lost Chambers, który pobudza wyobraźnię i sugestywnie przenosi w inny wymiar.  Wizyta w The Lost Chambers jest wyjątkowym, interaktywnym doświadczeniem dzięki obecności na miejscu wykwalifikowanych edukatorów przekazujących w przystępny sposób  wiedzę na temat bogactwa podwodnego świata.

 

Równie efektownym miejscem edukacyjnych w Atlantis, The Palm jest Zatoka Delfinów, na którą składa się siedem basenów oraz trzy interaktywne laguny, zatopione w 26 milionach litrów wody. To spełnienie marzeń każdego miłośnika przyrody, gdyż daje możliwość osobistego kontaktu ze zwierzętami podczas wspólnej zabawy. Przed pływaniem z delfinami każdy obowiązkowo bierze udział w seminarium edukacyjnym na temat treningu delfinów, ich fizjologii i znaczenia ochrony życia morskiego. Taka edukacja poprzez zabawę przekona nawet największego niedowiarka.

Wyjazd z rodziną może być wspaniałą przygodą. Warto zainwestować trochę czasu
i zaangażowania, ale przede wszystkim spojrzeć na świat oczami własnego dziecka, by odkryć w sobie czystą radość poznawania świata.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

prshark

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 117373 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )