Dom » Wnętrza

Poczuj się jak właściciel piwniczki winnej z nową chłodziarką MPM.

Poczuj się jak właściciel piwniczki winnej z nową chłodziarką MPM.
Zobacz więcej zdjęć »
Jedną z tajemnic głębi smaku i aromatu wina jest jego prawidłowe przechowywanie. Nowość produktowa marki MPM – chłodziarka do win, zapewnia napojom optymalne warunki do leżakowania.

Niezależnie od tego czy jesteśmy kolekcjonerami szlachetnych trunków, czy też często otrzymujemy je w prezencie, warto zastanowić się jaki jest prawidłowy sposób ich przechowywania, by nie zakłócić procesu ich dojrzewania i nie dopuścić do utraty walorów smakowych. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłoby zaaranżowanie piwnicy rodem z burgundzkiej posiadłości czy też sycylijskiej winnicy, jednak ze względu na polskie warunki jest to mało realne. Alternatywnym i zdecydowanie bardziej dostępnym sposobem przechowywania jest wykorzystanie chłodziarki do wina. MPM-48-CW-47 – nowość produktowa marki MPM, dzięki regulacji temperatury (zakres: 11-18°C) oraz odpowiedniemu zaciemnieniu wnętrza, zapewnia idealne warunki do składowania alkoholu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, a także jej wahania, mogą uruchomić niekorzystne procesy biochemiczne w winie.
Chłodziarka do wina MPM-48-CW-47 cena detaliczna: 599 pln

Bądź domowym Somelierem!
Oczywiście każdy gatunek rządzi się swoimi prawami, jednak ogólnie przyjęte zasady głoszą, że wina białe, różowe i musujące preferują chłodniejsze otoczenie. Z wina czerwonego natomiast głębię smaku wydobędziemy tylko wtedy, gdy będzie leżakować w temperaturze nie niższej niż 15 - 18°C. Wilgotność to kolejny ważny element o którym należy pamiętać, chcąc zapewnić winu optymalne warunki przechowywania. Zgodnie z zasadami nie powinna być ona zbyt wysoka, ani zbyt niska, by nie skrócić potencjalnej długości życia wina. Idealna wilgotność powietrza powinna wynosić ok 65-80%. Chłodziarka MPM zachowuje wilgotność komory na poziomie 50-70%.

W trosce o jakość win.
Chłodziarka MPM do wina, ma nowoczesny, elegancki design. Czarna obudowa, minimalistyczny ekran LCD i panel sterowania elektronicznego, sprawiają, że urządzenie z łatwością wpasuje się w każde otoczenie. Wnętrze chłodziarki zdobią 3 jasne drewniane półki,  które nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale ze względu na swoje poziome położenie, umożliwiają prawidłowe przechowywanie butelek. Taki układ sprawia, że korek jest nieustannie zanurzony w winie i nie wysycha. Nawilżony, chroni napój przed obecnością tlenu w butelce, która prowadzi do destrukcji walorów smakowych i zapachowych.

Szlachetna skrytka.
Niewielkie gabaryty (43 cm szerokości x 51 cm wysokości x 48 cm głębokości) sprawiają, że urządzenie mieści się w każdej kuchni czy salonie. Pojemność całkowita modelu MPM-48-CW-47 to 48 L, a zatem wystarczająco dużo, by zmieścić jednocześnie 16 butelek. Dodatkowym atutem jest również możliwość zamontowania drzwi z zawiasami po prawej lub lewej stronie, wedle naszego uznania.  

Prosta zasada.
Mimo, że wiele osób przechowuje swoją kolekcję win w temperaturze pokojowej bądź w lodówce, oba te rozwiązania są na dłuższą metę zdecydowanie niekorzystne. Oczywiście zupełnie inna sytuacja jest w przypadku, gdy chcemy przez jedną lub dwie doby przechować wino po otwarciu. Niemniej rozpatrując temat długoterminowego składowania butelek, lodówka absolutnie się do tego nie nadaje. Drgania jakie wytwarza sprężarka w znaczny sposób zakłócają proces dojrzewania wina i niszczą jego cząsteczki, przez co smak i aromat znacznie się pogarsza. 

Tak więc by cieszyć się pełnią smaku, jak z toskańskiej kantyny, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt do przechowywania swoich zapasów. Chłodziarka MPM do wina, model MPM-48-CW-47 to świetne rozwiązanie dla osób ceniących jakość i styl na lata.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KDreher

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »