Dom » Nieruchomość

Podatki i nieruchomości

Podatki i nieruchomości
Zobacz więcej zdjęć »
Prawo spadkowe jest w wielu przypadkach dość zawiłe i niejasne. Problemy pojawiają się gdy spadkobierców jest kilku a do podziału mamy na przykład nieruchomości.

Możliwe jest przekazanie praw własności kilku osobom, jednak zazwyczaj decydują się one o sprzedaży nieruchomości, tak by móc podzielić się dochodami, jakie to przyniesie. Niestety formalności z tym związane są często nie do udźwignięcia przez zwykłego śmiertelnika. Po pierwsze należy uiścić podatek spadkowy zależny od grupy podatkowej do której należy spadkobierca – a w niektórych przypadkach, kilku spadkobierców. Gdy chcemy sprzedać nieruchomość znów mnożą się koszty związane z opodatkowaniem. Bez pomocy specjalisty jesteśmy bezradni. 

W takich sytuacjach niezbędna jest pomoc osoby doświadczonej i bezstronnej jaką jest rzeczoznawca Kraków. Znajomość rynku nieruchomości oraz uwzględnienie wszystkich specyficznych cech nieruchomości jakimi są np. lokalizacja, stan budynku, metraż, wyposażenie są niezbędne by   wycena Kraków była odpowiednia. Należy pamiętać o tym, iż wpływ na wartość nieruchomości ma wiele czynników – nawet tych z pozoru najmniejszych. Rzeczoznawca majątkowy Kraków powinien więc bardzo uważnie i dokładnie wycenić naszą nieruchomość. Lecz oczywiste jest, iż mieszkanie o takim samym metrażu i podobnym standardzie inaczej wyceni rzeczoznawca Niepołomice. Ceny bowiem są diametralnie różne w zależności od miasta. Wycena Wieliczka siłą rzeczy więc będzie inna niż wycena nieruchomości Kraków.

I tak na przykład rzeczoznawca Krzeszowice uwzględni inne czynniki decydujące o cenie nieruchomości. Każdy specjalista z tej branży czy jest to rzeczoznawca Wieliczka czy osoba zajmująca się rynkiem w innym mieście, musi być wykwalifikowanym specjalista.  Nieodpowiednia wycena Niepołomice może nieść za sobą wiele negatywnych skutków – po pierwsze szkodę dla samych właścicieli czy kupców, po drugi psucie rynku. Rynek nieruchomości cechuje się również tym, że ceny są dość umowne – każdy sprzedawca ma określony pułap, którego zaniżyć nie może, ale prowizje i sama wartość nieruchomości jest często zawyżana.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JoannaK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »