Dom » Budownictwo

Podejmij decyzję o zakupie rolet zewnętrznych!

Podejmij decyzję o zakupie rolet zewnętrznych!
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz więcej domów wyposażonych jest w rolety zewnętrzne. Nic dziwnego, rozwiązanie to posiada same zalety. Jeśli rozważasz zamontowanie takich rolet, nie zastanawiaj się czy warto. Wiele osób poświadczy, że warto!


Niemal każdy nowy dom, który mijamy w naszej okolicy jest już wyposażony w rolety zewnętrzne. Jednocześnie zauważamy coraz więcej starych budynków, do których montuje się rolety zewnętrzne, a nawet zdarzają się w blokach. Ich popularność wzrasta, a może jest już nawet standardem? Oczywiście nie ma się co dziwić tej tendencji. Posiadanie rolet zewnętrznych otwiera przed właścicielem domu, czy mieszkania wyższy standard. Co dokładnie to oznacza?

Zalety rolet zewnętrznych

  • Izolacja. Rolety zewnętrzne są doskonałą izolacją przed warunkami atmosferycznymi. Latem, kiedy mieszkania bardzo szybko nadmiernie się nagrzewają, są doskonałą przeszkodą dla słońca. Ponieważ są umiejscowione na zewnątrz budynku nie doprowadzają do nagrzewania się szyb w oknach, co polepsza uzyskany efekt. Natomiast w okresie zimowym, jak można się domyślać- odwrotnie, chronią przed utratą ciepła. Efektem są niższe rachunki za ogrzewanie, nawet do 30%!
  • Ochrona przed hałasem. Rolety aluminiowe doskonale chronią również przed hałasem. Pozwalają na odcięcie się od zgiełku ulicy i stworzenie intymności w domu, kiedy tego potrzebujesz. Dzięki opuszczonym roletom zewnętrznym na noc, nie musisz się martwić, że rano obudzą Cie hałasy zza okna.
  • Bezpieczeństwo. Montując rolety zewnętrzne zwiększamy bezpieczeństwo. Zwykłe rolety, w przypadku zagrożenia, znacząco opóźniają czas włamania się. Na rynku dostępne są też specjalne, pancerne rolety antywłamaniowe. 
  • Estetyka. Pięknie wyglądają. Różnorodność wzorów i kolorów pozwoli Ci na eleganckie wykończenie domu.
 
Jeśli te argumenty Cie przekonują, czytaj dalej – dowiesz się niezbędnych informacji, które będą przydatne przy wyborze Twoich rolet zewnętrznych.

Istnieją cztery rodzaje rolet zewnętrznych. Warto zwrócić uwagę i zapamiętać informację, na jakim etapie budowy możemy dany rodzaj rolety zastosować w swoim domu:

  • Naokienne – montowane bezpośrednio na oknie. Obudowa zrobiona jest z PCV. Takie rolety można zamontować podczas budowy domu, lub podczas wymiany okna.
  • Natynkowe – montowane na murze, we wnęce okna, lub poza wnęką. Obudowa zrobiona jest z aluminium. Takie rolety można zamontować w każdym momencie. 
  • Podtynkowe – montowane we wnęce przed oknem, którą koniecznie trzeba zaplanować podczas wykonywania projektu domu. Obudowa zrobiona jest z aluminium. 
  • RKS – montowane na miejscu nadproża okna. Obudowa zrobiona z ceramiki lub polistyrenu. Takie rolety również trzeba zaplanować podczas wykonywania projektu domu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet zewnętrznych

Jeśli Twój dom dopiero powstaje, przeanalizuj dostępne modele rolet, wybierz model, który Ci odpowiada i uwzględnij go w planach budowy! Istnieją modele, które montuje się na gotowym budynku, ale w takiej sytuacji nie będziesz miał możliwości zabudowy rolet – pamiętaj o tym.
Jeśli wiesz już jaki typ rolety Cie interesuje, zainteresuj się producentami rolet zewnętrznych. Wybierz sprawdzoną i pewną markę i fachowców, którzy zaoferują profesjonalny montaż.
 
Na koniec zastanów się nad sposobem otwierania Twoich rolet i nad ich kolorem. Firmy obecne na rynku oferują całą gamę kolorystyczną, więc na pewno znajdziesz odpowiedni wzór, pasujący do całości projektu Twojego domu. Natomiast systemy otwierania są dwa: ręczny i elektroniczny. Jeśli cenisz sobie wygodę i nowoczesność zapewne zdecydujesz się na drugie rozwiązanie.

Postaw na nowoczesną technologię budowlaną, zapewnij sobie i swojej rodzinie luksus płynący z użytkowania rolet zewnętrznych.
 
-------
Sklepzoslonami.pl - rolety zewnętrzne, silniki do rolet
tel. 694 694 205
e-mail: sklep@sklepzoslonami.pl
Siedziba sklepu sklepzoslonami.pl
ul. Dworcowa 92
05-070 Sulejówek 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

aivon1986

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »