Technologie » Komputery
Podkarpacki Konwent Informatyków
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Prelegenci omówią zagadnienia związane z obsługą rejestrów państwowych, nowych zasad doręczeń dokumentów elektronicznych, wspierania rozwoju sieci szerokopasmowych przez UKE, rozwoju e-usług i efektywnego zarządzania infrastrukturą IT.
Efektywne zarządzanie infrastrukturą pozwala na duże oszczędności i wzrost poziomu bezpieczeństwa – mówi Maciej Kubat, inżynier sprzedaży firmy Axence i jeden z prelegentów konwentu. Chodzi nie tylko o ochronę przed wyciekiem danych poprzez zarządzanie prawami dostępu do nośników, ale również wykrywanie incydentów dzięki monitorowaniu wykorzystania stacji roboczych przez użytkowników – tłumaczy.
Patronat nad konwentem objęły: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Ministerstwo Gospodarki, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji i Polskie Towarzystwo Informatyczne.
Konwent Informatyków to cykliczna impreza, która odbywa się w wielu regionach Polski. Celem przedsięwzięcia jest integracja lokalnych środowisk informatyków zatrudnionych w różnych placówkach administracji publicznej.
Nadesłał:
mwym
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)