Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Podróż do Bielska-Białej - co zobaczyć w pierwszej kolejności?

To wspaniałe miasto jest największą aglomeracją w Beskidzie Śląskim, a cudowne widoki na beskidzkie masywy górskie przyciągają w te strony wielu turystów. Bielsko-Biała to, jak wiedzą miłośnicy górskich wypraw, dobrze usytuowany ośrodek wypadowy w pasmo Szyndzielni czy Klimczoka.

Z centrum miasta warto dojeżdżać do okolicznych atrakcji - można wcielać w życie aktywne wycieczki w Beskid Mały, a dokładnie – w pasmo Magurki Wilkowickiej czy Czupla. Przeważnie i ono jest świetnie widoczne z samego centrum miasta, więc i ta atrakcja kusi miłośników górskich wędrówek i niezapomnianych widoków. Należy jednakże pamiętać, że Bielsko to miasto, które samo w sobie jest już dla nas kuszącym punktem niejednej eskapady. Jakie ze słynnych zabytków i atrakcji musimy zawrzeć w swoim idealnym planie podróży? Dla niepełnoletnich przyjezdnych nie lada frajdą jest tutejsze studio filmów rysunkowych – niewątpliwie wyjątkowa atrakcja. Poważniejszych turystów ująć mogą natomiast perełki dawnej architektury, z których słynie to miasto. Szczególnie warto skazać tu na takie gmachy jak Teatr Polski albo ratusz w Białej, dużo czaru mają też wyznaczające rynek kamienice. Wielu z nas kusi w tamte strony słynny zamek Sułkowskich - zabytkowa rezydencja panów miasta i dzisiejsze muzeum.

Za każdym razem, kiedy wpiszesz hasło „taxi Bielsko”, łatwo odszukasz taksówkarza, który przewiezie Cię po najbardziej atrakcyjnych punktach w Bielsku. To niezwykła wygoda, a do tego całkiem niewielki koszt. Zwiedzenie tego miasta da możliwość nam nauczyć się czegoś nie tylko na temat tego miasta i jego przeszłości, ale także historii rejonu, który tak często wychwala się wśród zwolenników podróży na południe Polski.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (2)

  • avatar
    Blindrame 2019-01-25 12:21:02

    W Bielsku jest ładny rynek, można też wyjechać kolejką na górę Szyndzielnia. Ogólnie jest parę miejsc do pospacerowania, Bielsko ma tylko jedną dużą wadę, często jest nad nim dość duży smog tak jak pod tym adresem.

  • avatar
    Anemost 2019-01-16 07:05:24

    Witam, również wybieram się do Bielska. Co można w okolicy zwiedzić?


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »