Motoryzacja » Samochody

Podróżowanie samochodem – o czym pamiętać

Podróżowanie samochodem – o czym pamiętać
Zobacz więcej zdjęć »
Podróżowanie samochodem w dzisiejszym świecie jest powszechnością. Posiada go zdecydowana większość społeczeństwa, w związku z czym mamy dostęp do ogromu akcesoriów, które można zamontować w samochodzie, by podróżowanie nim było jednocześnie wygodne i bezpieczne.

Szczególnie w przypadku dłuższego wypadu całą rodziną bardzo ważną kwestią staje się rozmieszczenie wszystkich zabieranych ze sobą pakunków. W takim przypadku przydatne mogą stać się między innymi bagażniki do samochodów w postaci dodatków umieszczanych na dachach, tj. boxów dachowych lub bagażników na naty. W sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi znajdziemy spory ich wybór, który jest zależny m.in. od modelu samochodu.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem będzie oczywiście bagażnik w formie dwóch stalowych prętów o odpowiedniej grubości, które mogą być przedzielone kratą, na której umieszczane będą przewożone materiały. Tego rodzaju bagażniki bazowe są najtańsze, gdyż mogą kosztować nawet poniżej 100 złotych. Są jednak również najmniej bezpieczne. Wszystkie przewożone materiały są bowiem stosunkowo słabo zamocowane specjalnymi linkami i w ekstremalnych sytuacjach może dojść do ich zagubienia czy upadku.

Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są montowane na tych prętach bagażniki, które nieco przypominają łódkę – tzw. boxy dachowe, o których mowa w artykule "Wyjazd z całą rodziną? Czemu nie?!". Są one zamykanymi komorami, do których można wkładać wszystkie materiały, jakie chce się przewozić. Jednocześnie taka skrzynka, najczęściej plastikowa, jest zamykana i dzięki temu przewożone materiały są dobrze zabezpieczone.

Taka forma bagażnika jest jednak znacznie droższa, a ostateczny koszt zależy przede wszystkim od producenta.

"Sama baza to wydatek rzędu kilkuset zł - ceny bagażników bazowych Supra zaczynają się bowiem od niecałych 200 zł, z kolei Thule sięgają 600-700 zł. W zależności od ich wielkości cena wzrasta."

Źródło: alfagdrudziadz.pl

Jeśli jednak podróżuje się często z dużą ilością bagaży, warto zdecydować się na taki bagażnik, by zachować największe bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania, tak by w czasie jazdy nie martwić się o to, że dojdzie do jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji.

W przypadku wyjazdów do regionów charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami pogodowymi, w szczególności wyjątkowo dużych opadów śniegu, należy dodatkowo zaopatrzyć się w łańcuchy śniegowe. Są to łańcuchy nakładane na koła samochodu, dzięki czemu opony zachowują stosunkową stabilność. Więcej na ich temat można przeczytać w materiale "Zima, zima, zima... nie daj się pokonać".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

wicanders

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »