Dom » Ogrody

Podstawa letniego relaksu – meble ogrodowe

Meble ogrodowe powinny być niezbędnym elementem wyposażenia każdego ogrodu, balkonu i tarasu. Kiedy aura za oknem jest wyjątkowo sprzyjająca, możemy oddać się relaksowi po ciężkim dniu pracy na leżaku czy zaprosić gości do wspólnego grillowania przy stole i wygodnych krzesłach.

Jakie powinny mieć cechy?

Meble ogrodowe powinny być przede wszystkim wygodne. Ta cecha jest niezbędna, jeśli myślimy o maksymalnym zrelaksowaniu się w ogrodowej czy też przydomowej przestrzeni na tarasie lub balkonie. Nawet jeśli materiał, z którego meble zostały wykonane, nie jest zbyt wygodny, warto jest go doposażyć w poduszki. Decydując się na zakup mebli ogrodowych, powinniśmy zwracać naszą uwagę również na jakość wykonania, aby nie trafić na przysłowiowego „bubla”. Zestaw wypoczynkowy powinien być wyjątkowo wytrzymały i trwały, aby był w stanie służyć nam przez kilka lat.


Z jakich materiałów mogą być wykonane?

Dostępne na rynku meble ogrodowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Jednym z najbardziej popularnych jest plastik, który przemawia głównie swoją stosunkowo niską ceną. Warto zaznaczyć, że takie produkty nie są zbyt trwałe, ale wyróżnia je z kolei duża odporność na działanie wilgoci i brud, a przy tym są niezwykle lekkie. Zdecydowanie trwalsze są meble metalowe, którym nie straszne jest nie tylko działanie deszczu, ale także śniegu czy mrozu. Są jednak cięższe i nieco droższe. Swoją ceną nie zawsze zachęcają nas też meble wykonane z drewna, ale ten argument przebija zazwyczaj ich niepodważalny urok. Są one w stanie dopasować się do każdej ogrodowej przestrzeni, w której prezentują się przede wszystkim naturalnie. Bardzo estetyczne są też produkty rattanowe i wiklinowe, które nie są jednak tak wytrzymałe jak meble drewniane. Alternatywą mogą być też meble aluminiowe, często wykorzystywane w miejscach publicznych ze względu na wytrzymałość i najbardziej uniwersalny charakter.


A może zrobić je samemu?

Meble ogrodowe możemy wykonać również samemu, oczywiście w sytuacji, kiedy posiadamy do tego odpowiednie umiejętności i elementy. Jednym z pomysłów na samodzielne stworzenie mebli do własnego ogrodu, może być wykorzystanie starych palet. Należy oczyścić je z gwoździ, wygładzić i wedle potrzeb, można również pomalować na odpowiedni kolor. Z palet wykonamy praktycznie każdy element zestawu, aczkolwiek najłatwiej będzie nam wykonać stół.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Majkel007

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »