Dom » Budownictwo

Podtopienia i zalane piwnice czyli odwadnianie do zera.

Podtopienia i zalane piwnice czyli odwadnianie do zera.
Zobacz więcej zdjęć »
Zmienia się klimat, warunki pogodowe w Polsce, co potwierdza zmiana sezonowości pór roku i jej dynamika. W efekcie coraz częsciej mamy gorące lato z dynamicznymi zmianami i obfitymi opadami.

Jak wskazują statystki więcej opadów jest na terenach dużych miast, niż na terenach wiejskich. Ma to związek z różnicą temperatur oraz zanieczyszczeniami powietrza. Cząsteczki zanieczyszczeń, pyłów są jądrami kondensacji wody, zaś ruch konwekcyjny ciepłych mas powietrza zwiększa częstotliwość opadów na terenach aglomeracji miejskich. 

Podtopienia, zalene piwnice. 

Z roku na rok sezon letni charakteryzuje się dużą dynamiką z obfitymi deszczami. Skutkiem czego coraz częściej spotykamy się z problemem lokalnych podtopień, zalanych piwnic, garaży, posesji. Problemem, gdzie liczy się czas i skuteczność odwadniania, poniważ wodę z zalanych piwnic, garaży, komórek, parkingów wypompowuje się nawet i kilka dni. Po nawałnicach służby ratownicze mają ręce pełne roboty, a liczba zasobów ludzkich i sprzętu jest ograniczona i nawet całodobowe interwencje Straży Pożarnej nie są w stanie zawsze na czas zminimalizować strat, jakie potrafi wyrządzić woda. Problemem staję się zatem stojąca woda i minimalizacja poniesionych strat.

Mała pompa odwadniająca, ale jaka? 

W tej sytuacji posiadanie własnej pompy odwadniającej wydaje się być słuszną decyzją. W sklepach i marketach znajdziemy szeroką ofertę małych pomp zatapialnych, przeznaczonych do zastosowań w gospodarstwach domowych w przybliżonym zakresie cen. W tej grupie produktów na uwagę zasługuje mała pompa odwadniająca PRORIL Smart Base, które pomimo swojej niewielkiej mocy – 0,4kW osiąga doskonałe parametry pracy. Maksymalna wydajność pompy 14 m3/h oraz specjalna kauczukowa przyssawka pozwala na zebranie wody z powierzchni do poziomu 2 mm. Nowoczesny design połączony z niewielką wagą ( 10 kg) pozwala na wygodną obsługę i przenoszenie pompy. Wśród pomp zatapialnych, przeznaczonych do odwadniania w gospodarstwach domowych ciekawą propozycją jest malutka pompa PRORIL Savvy 150. Pompa o wadze 3,2 kg i maksymalnej wydajności 4,3 m3/h sprawdzi się w odwadnianiu garaży, piwnic, basenów czy fontann. 

------------------------------------------------------------------------------------------

Firma EKOPOMP specjalizuje się w doborze i dystrybucji pomp przeznaczonych dla przemysłu oraz użytkowników prywatnych. Jest oficjalny przedstawcielem firmy PRORIL w Polsce. 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ekopomp

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »