Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Podwodny świat

Podwodny świat
Zobacz więcej zdjęć »
Dla wielu miłośników sportów wodnych Egipt jest jednym z najciekawszych miejsc do spędzania wakacji. W szczególności do tej grupy zaliczają się początkujący nurkowie. Na początku bardzo ważne jest nurkowanie w jak najlepszych warunkach.

Morze czerwone gwarantuje to co jest najbardziej przydatne, czyli bardzo słabe prądy, doskonałą przejrzystość wody oraz ciekawe dno.

To w Egipcie jest słynny Podwodny Park Narodowy. Na terenie który obejmuje jest ponad 250 raf koralowych dających schronienie setkom gatunków ryb, których nie spotkamy nigdzie indziej.

Bardzo przyjemnym dodatkiem są raki okrętów z czasów drugiej wojny światowej, których u wybrzeża Egiptu na morzy czerwonym jest dużo. Dla początkujących płetwonurków mało jest miejsc które z jednaj strony są tak bardzo ciekawe a z drugiej strony są tak bezpieczne.

Biuro podróży ma dużo ofert skierowanych do pasjonatów podwodnego świata. Podobne oferty wybierają tez osoby które chciałyby spędzić wakacje z dzieckiem.

Nie są to popularne wycieczki objazdowe, tylko zdecydowanie bardziej stacjonarna forma spędzania czasu. Nie znaczy to że trzeba się ograniczać do jednego miejsca. W większości ofert można dowolnie dodawać lub odejmować te punkty które nas nie interesują.

W końcu będąc w Egipcie ciężko sobie wyobrazić nie zwiedzenie piramidy Cheopsa. Większość większych miast jest przystosowana do tego, aby stanowić punkty wypadowe dla wycieczek autokarowych. Niektóre ze względu na czas dojazdu odbywają się drogą lotniczą. Są droższe ale szybkie i wygodne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

36media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »