Dom » Budownictwo

Podwójny jubileusz BPI Real Estate

Podwójny jubileusz BPI Real Estate
Zobacz więcej zdjęć »
BPI Real Estate Poland, belgijski deweloper, świętuje 10-lecie działalności w Polsce. Jednocześnie w tym roku obchodzony jest również jubileusz 30-lecia założenia firmy BPI Real Estate. W ciągu ostatniej dekady na rynku polskim deweloper wybudował ponad 2 tys. mieszkań.

Jubileusz, szczególnie podwójny, to niezwykłe święto i ważne wydarzenie dla naszej firmy. To okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, ale także impuls zachęcający do realizacji nowych planów. Kolejny rok będzie dla nas bardzo pracowity - na rynek oddamy blisko 730 mieszkań i wejdziemy w nowy segment nieruchomości inwestycyjnych. Przygotowujemy się także do kolejnych inwestycji w miastach, w których już jesteśmy obecni – powiedział Mariusz Rodak, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Cieszę się, że na runku polskim z sukcesem implementujemy doświadczenie i wartości wypracowane w Belgiii. Dziękuję całemu zespołowi za trud pracy włożony w realizację dotychczasowych projektów. Życzę sobie i Wam kolejnych sukcesów i imponujących inwestycji – dodaje Mariusz Rodak.

BPI Real Estate w Polsce realizuje przemyślane i dopasowane do rynku inwestycje w największych miastach w kraju. Pierwsza inwestycja BPI w Polsce została ukończona w 2011 roku w Gdańsku. Była to I faza budowy wchodząca w skład czteroetapowego kompleksu mieszkaniowego Cztery Oceany. Całość inwestycji, w ramach której wybudowano i sprzedano łącznie 708 mieszkań, zrealizowano w 2017 r.

BPI Real Estate w Polsce z sukcesem działa także na warszawskim rynku. Firma w stolicy zrealizowała już dwa osiedla, a budowa kolejnych dwóch z powidzeniem zmierza ku końcowi. Dotychczas na warszawskiej Woli BPI wybudowało i sprzedało łącznie 433 mieszkania w ramach osiedli Wola Tarasy i Wola Libre. Dwa najnowsze projekty dewelopera powstają w stolicy na Ochocie - Rezydencja Barska, i Woli - inwestycja wolaRE, która budowana jest w bliskim sąsiedztwie poprzednich realizacji oraz we współpracy z Grupą ACTEEUM. BPI Real Estate w Polsce realizuje także we Wrocławiu Bulwary Książęce, kompleks typu mixed-use. To nowoczesna, dwuetapowa inwestycja, z której pierwszy został już zakończony. Znajdzie się w niej łącznie 365 mieszkań i apartamentów oraz pasaż usługowo-handlowy położony poniżej zabudowy mieszkalnej. Z kolei w Poznaniu w ramach inwestycji Vilda Park deweloper wybuduje w sumie 248 mieszkań. Osiedle ma unikalny proekologiczny charakter i otwarty typ zabudowy.

Misją BPI Real Estate jest aktywne kształtowanie przestrzeni miast. W jej myśl firma realizuje przemyślane i dopasowane do potrzeb rynku projekty służące lokalnej społeczności. Firma zamontowała sygnalizację świetlną na niestrzeżonym dotąd przejściu dla pieszych przy ulicy Obozowej w Warszawie. Dzięki temu istotnie wzrosło bezpieczeństwo w okolicy inwestycji Wola Tarasy, Wola Libre i powstającej wolaRE. Z kolei we Wrocławiu przy projekcie Bulwary Książęce BPI remontuje zabytkową ulicęy Księcia Witolda, która po zakończeniu prac zamieni się w deptak położony przy pasażu handlowym. BPI dbając o bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców swoich inwestycji i ich sąsiadów, jako jeden z pierwszych deweloperów w Polsce przeprowadził i z sukcesem zakończył pierwszą transparentną remediacjię gruntu Zakończenie wielomiesięcznego procesu oczyszczania gruntów z historycznych zanieczyszczeń przy ulicy Obozowej 20 w Warszawie było efektem ciężkiej pracy i ogromnych starań całego zespołu ekspertów współpracujących z deweloperem.

Inwestycje BPI Real Estate Poland są realizowane z najwyższą dbałością o szczegóły i zawsze doskonale zlokalizowane. Deweloper dbając o otoczenie budynków i atrakcyjność przestrzeni wspólnych wzbogacił trzy swoje inwestycje o dopasowane do budynku i okolicy dzieła sztuki. Na ogrodzeniu warszawskiego osiedla Wola Libre powstała grafika nawiązująca do młodości i łatwości komunikacji z miastem. Na ścianie Bulwarów Książęcych we Wrocławiu namalowano mural, który jest nowoczesną interpretacją miejskiej legendy o Księciu Witoldzie - patronie ulicy przy której budowana jest inwestycja. Projekt muralu został wyłoniony w ramach konkursu zorganizowanego przez BPI dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Natomiast po zakończeniu budowy II etapu Bulwarów Książęcych na terenie inwestycji udostępniona zostanie ekspozycja części znalezisk, na które natrafiono w trakcie prac archeologicznych. w zbliżającym się ku końcowi projekcie Vilda Park, w przestrzeniach wspólnych osiedla, przewidziano rzeźbę, która  będzie dostępna nie tylko dla jego mieszkańców.

W 2020 roku BPI Real Estate zakończy budowę czterech inwestycji oddając na rynek blisko 730 mieszkań. Będą to poznańska inwestycja Vilda Park, II etapu projektu Bulwary Książęce we Wrocławiu oraz najnowsze projekty realizowane w stolicy - inwestycje wolaRE i Rezydencja Barska. Rok 2020 to czas nowych projektów i wyzwań. Wchodzimy w segment nieruchomości inwestycyjnych, który będzie nowością w naszym portfolio. Poza apartamentami serwisowanymi, których projekt przygotowujemy w Gdańsku, znajdą się w nim również domy studenckie i mikro apartamenty dla młodych profesjonalistów - dodaje Mariusz Rodak.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »