Dom » Wnętrza

Podwójny triumf Ceramiki Paradyż na Łódź Design Festival

Podwójny triumf Ceramiki Paradyż na Łódź Design Festival
Zobacz więcej zdjęć »
Ceramika Paradyż świętuje podwójne zwycięstwo na tegorocznym Łódź Design Festival, zdobywając prestiżowe statuetki must have za dwie wyjątkowe kolekcje: klinkier SUNDOWN zaprojektowany przez Maję Ganszyniec oraz kolekcję biżuterii Monumental, stworzoną przez Annę Orską we współpracy z Paradyż.

Must have organizowany jest przez Łódź Design Festival już od 2011 roku. Wyróżnia najlepsze wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów, a prestiżowym znakiem jakości firmy mogą posługiwać się w kraju i za granicą. Powstał, by upowszechnić dobry design i dzięki temu promować rodzimy sektor kreatywny.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Nagrody must have to jedno z najbardziej uznanych wyróżnień w polskim wzornictwie, przyznawane corocznie przez grono ekspertów i dziennikarzy branżowych. W tym roku jury miało trudne zadanie, wybierając najlepsze projekty spośród ponad 400 zgłoszeń. Pod koniec maja projekty Ceramika Paradyż doceniła Rada Ekspertów w składzie: Kamil Białas (red. naczelny WhiteMAD), Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (red. naczelna AD Polska), Anna Grużewska (red. naczelna Czas na Wnętrze), Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska (pracownia arch. Jam Kolektyw), Katarzyna Księżopolska (red. naczelna MAGAZIF.com), Maria Ostrowska (animatorka polskiego sektora kreatywnego), Monika Pągowska i Tomasz Pągowski (duet kreatywny Pągowski Studio), Michał Piernikowski (dyr. Łódź Design Festival), Hanna Rydlewska (dyr. wydawnicza Vogue Polska, red. Chilli ZET) i Anna Żmijewska (red. Architektura-murator).

Klinkier SUNDOWN autorstwa Mai Ganszyniec to ukłon w stronę tradycyjnych materiałów i metod produkcji. Oferuje możliwość wyjścia poza wnętrza i spojrzenia na budynki oraz ich styl w sposób całościowy i niezwykle kreatywny. Kolekcja ta jest głęboko zakorzeniona w tradycji - zarówno pod względem kolorystyki, jak i formatów oraz rodzajów powierzchni. Klinkier SUNDOWN jest jednak nowoczesny dzięki technologii, która zapewnia jego wytrzymałość, co umożliwia jego ponowne zastosowanie w projektach architektonicznych i aranżacjach.

Biżuteria „Monumental" to z kolei rezultat współpracy Paradyż z projektantką Anną Orską. Wykorzystano w niej poprodukcyjne odpady ceramiczne z kolekcji Monumental. Niewykorzystane elementy przeszły transformację, stając się częścią pozłacanych dzieł sztuki jubilerskiej w duchu less waste. Ceramiczne kamienie, inspirowane strukturami naturalnych minerałów, symbolicznie nawiązują do geniuszu natury i są doskonałym przykładem współpracy między różnymi dziedzinami sztuki rzemieślniczej. Każdy element tej biżuterii to nie tylko efekt recyklingu, ale również małe dzieło sztuki, które przyciąga uwagę swoim wyjątkowym designem.

Celebracja innowacji

Łódź Design Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie designu w Polsce, przyciągające co roku tysiące odwiedzających i najlepszych projektantów z całego świata. Festiwal promuje innowacyjne projekty, nowoczesne rozwiązania i śmiałe pomysły, stając się platformą wymiany doświadczeń i inspiracji dla twórców i miłośników designu. Podwójne wyróżnienie dla Ceramiki Paradyż na tegorocznym festiwalu to dowód na to, że polski design stoi na światowym poziomie, a współpraca z wybitnymi projektantami przynosi marce spektakularne efekty.

Fot. HAWA by lodzdesign

Więcej na https://www.paradyz.com/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »