Technologie » AGD - RTV

Podwójny wideorejestrator Mio

Podwójny wideorejestrator Mio
Zobacz więcej zdjęć »
Mio wprowadza na rynek MiVue 698 Dual Cam, zestaw dwóch kamer obserwujących jednocześnie sytuację z dwóch stron pojazdu. Takie rozwiązanie ma zapewnić dokładne monitorowanie najważniejszych stref wokół samochodu oraz, że żadne zdarzenie nie umknie sprzed obiektywu naszego wideorejestratora.

Marka Mio, w odpowiedzi na zainteresowanie rynku wprowadza do sprzedaży nowy model MiVue z serii 2015. Ostatni tegoroczny wideorejestrator Mio wyposażony jest w dwie kamery, wysokiej klasy optykę, a także system bezpieczeństwa jazdy LDWS, na który składa się ostrzeżenie przed opuszczaniem pasa ruchu, a także przed zagrożeniem kolizją z pojazdem przed samochodem.

Podwójny monitoring

MiVue 698 Dual to zestaw dwóch działających wspólnie kamer. Główna jest montowana na przedniej szybie i rejestruje wydarzenia przed pojazdem. Druga może być zawieszona np. z tyłu samochodu. Całość obsługuje się za pośrednictwem przycisków umieszczonych na przedniej kamerze, wyposażonej w panoramiczny ekran 2,7”. Można na nim wyświetlić jednocześnie widok z obu urządzeń, dzieląc ekran na dwie części.

„Wykorzystanie dwóch kamer znacząco zwiększa obszar monitorowany okiem wideorejestratora” – komentuje Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager marki Mio. – „Kamera z tyłu pojazdu to dodatkowa ochrona przed wypadkami i kolizjami powstającymi „za naszymi plecami”. To też swoista dodatkowa polisa bezpieczeństwa wobec sytuacji, kiedy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. To także naoczny świadek wszystkiego, co dzieje się za pojazdem” – kończy.

Tylna kamera połączona została z przednią długim, dziewięciometrowym  kablem micro USB, zabezpieczonym przed zakłóceniami z instalacji samochodu. Kabel zapewnia stałą transmisję obrazu oraz zasilanie.

ADAS(LDWS/FCWS)

MiVue 698 wyposażono w zaawansowany system ostrzeganie przed nagłymi zmianami sytuacji na drodze, ADAS. W jego skład wchodzi LDWS (Line Departure Warning System), system ostrzegania przed nagłą zmianą pasa, a także FCWS (Front Collision Warning System), system informujący o niebezpieczeństwie kolizji z pojazdem z przodu. Po prostej kalibracji urządzenia, będzie ono ostrzegało kierowcę, gdy pojazd będzie opuszczał obecny pas ruchu, a także wyświetli informacje ułatwiające reakcję w przypadku nieoczekiwanej dla kierowcy zmiany sytuacji przed jego pojazdem.

Rozwiązania typu ADAS do tej pory stosowane były głównie w samochodach klasy premium. Marka Mio dokładając wszelkich starań w celu podnoszenia bezpieczeństwa na drogach zaadaptowała je do swoich wideorejestratorów. System FCWS dostępny jest od momentu pierwszego włączenia urządzenia, natomiast system LDWS zostanie aktywowany w nadchodzącej darmowej aktualizacji oprogramowania kamery. Będzie można ją pobrać ze strony serwisowej Mio, http://service.mio.com/.

Czym nagrywamy

Przednia kamera w MiVue 698 Dual jest wyposażona w szklany, sześciowarstwowy, jasny obiektyw F1.8. Zastosowany układ AIT8328 pozwala nagrywać filmy nawet w jakości Extreme HD 1296p. Tylna kamera została wyposażona w obiektyw o przesłonie F2.0 i może nagrywać filmy w jakości Full HD 1080p. Kąt widzenia kamer to 140 stopni.

Inne funkcjonalności

Oba nowe modele MiVue wyposażono we wbudowany moduł GPS i bazę fotoradarów, którą użytkownicy można bezpłatnie i bezterminowo aktualizować, bez dodatkowych opłat ze strony użytkownika.

Oba modele oddają w ręce użytkowników także takie funkcje jak: cyfrowy tempomat, możliwość uzupełniania bazy fotoradarów o własne punkty, trzyosiowy czujnik wstrząsów, tryb parkingowych umożliwiający rejestrowanie zdarzeń nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu, a także tryb aparatu fotograficznego.

Zarejestrowanymi filmami można zarządzać z poziomu komputera za pośrednictwem programu MiVue Manager. Jest on zintegrowany z Facebookiem oraz YouTube, dzięki czemu można za jego pośrednictwem wgrywać filmy bezpośrednio na obie platformy społecznościowe.

Wideorejestratory Mio MiVue z serii 600, w zależności od modelu, są w stanie obsłużyć karty micro SD nawet o bardzo wysokich pojemności, takich jak 64GB i 128GB. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.kamerymio.pl

 

Mio MiVue 698 Dual będzie dostępny w sklepach od połowy listopada 2015. Proponowana cena to 1099,- zł

MiTAC International Corporation — informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Neuron Agencja PR

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Patryk L. 2015-11-20 18:41:12

    Sprzęcik bardzo fajny, ja sporo jeżdżę więc się przydaje. Mam w tej chwili właśnie MIO MiVue i Xblitz GO. Obydwa spisują się fajnie ale porównując sobie te dwa bardziej przypadł mi do gustu GO. Ma mniejsze rozmiary, a obraz lepszej jakości.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »